وزیر جهادكشاورزی:

کرمانشاه از قطب های امنیت غذایی کشور است

کرمانشاه از قطب های امنیت غذایی کشور است

به گزارش فوری خرید کرمانشاه وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به ظرفیت های استان کرمانشاه در بخش کشاورزی، اظهار داشت: کرمانشاه یکی از قطب های امنیت غذایی کشور است.


سید جواد ساداتی نژاد امروز(۲۳تیر) در جریان سفر استانی هیت دولت به استان کرمانشاه در شورای اداری شهرستان روانسر، ضمن اشاره به ظرفیت های بی نظیر استان کرمانشاه در حوزه کشاورزی، اظهار داشت: این استان از قطب های امنیت غذایی کشور است.
ساداتی نژاد افزود: باید ظرفیت های بخش کشاورزی استان کرمانشاه را شناسایی کرده و روی آنها سرمایه گذاری نماییم.
وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با اشاره به اینکه در مسافرت امروز ریاست جمهوری به استان کرمانشاه سه هزار میلیارد تومان برای بخش کشاورزی استان در نظر گرفته شده، اظهار داشت: این اعتبارات برای توسعه بخش های مختلف حوزه آب و خاک، توسعه باغات دیم در اراضی شیبدار، محافظت از جنگلها، اجرای طرح کاداستر و... در نظر گرفته شده است.
وزیر جهاد کشاورزی در ادامه اشاره ای هم به ظرفیت های شهرستان روانسر در حوزه های مختلف تولیدات دامی، مرغ و تخم مرغ، آبزیان، عسل، تولیدات باغی و... داشت و اظهار داشت: یکی از کمبودهای شهرستان کم بودن سطح گلخانه ها است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی در ادامه اشاره ای هم به مشکل آبرسانی به باغات شهرستان داشت و اظهار داشت: باغات سرمایه مردم شهرستان است.
وی از رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خواست برنامه ریزی قوی برای آبرسانی سریع به باغات شهرستان روانسر در کوتاهترین زمان ممکن داشته باشد.
مصطفی زاده فرماندار شهرستان روانسر هم در این جلسه ضمن اشاره به ظرفیت های شهرستان در حوزه های مختلف گردشگری، کشاورزی و... اظهار داشت: این شهرستان در حوزه گردشگری ظرفیت های فراوانی دارد که نمود آنرا در جریان ثبت جهانی اورامانات شاهد بودیم.
مصطفی زاده با اشاره به اینکه شهرستان روانسر یکی از قطب های کشاورزی استان کرمانشاه است، اظهار داشت: توجه به زیرساخت های حوزه کشاورزی مطالبه اصلی مردم شهرستان است.
وی افزود: اجرای سامانه سردسیری برای منطقه اورامانات می تواند تحول بزرگی را در بخش کشاورزی شهرستان بوجود آورد.
فرماندار شهرستان روانسر با اشاره به اینکه مشکل تأمین آب باغات منطقه اورامانات را داریم، اظهار داشت: الان مشکل آب باغات شهرستان از مرحله تنش آبی خارج شده و وارد مرحله بحران شده که باید برای این مشکل چاره اندیشی شود.
وی اشاره ای هم به دستاوردهای سفر ریاست جمهوری برای شهرستان داشت و اظهار داشت: در این سفر نزدیک ۲۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان، تصفیه خانه، تکمیل بخشی از جاده در محور قزانچی به روانسر و... اختصاص پیدا کرده است.
منبع:

1401/04/24
17:17:55
5.0 / 5
263
تگهای خبر: كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فوری خرید