قیمت مصوب حمل اثاثیه منزل

قیمت مصوب حمل اثاثیه منزل

به گزارش فوری خرید رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای درون شهری تهران با اشاره به اینکه شرکتهای حمل و نقل شهری باید نسبت فاکتور عرضه کنند، اظهار داشت: هزینه کامیون برای حمل اثایه به ازای سه ساعت، ۴۵۰ هزار تومان است که در صورت افزایش زمان به ازای هر ساعت ۱۵۰ هزار تومان به مبلغ ثابت افزوده می شود.


حسین زندی در گفتگو با ایسنا، با تکیه بر این که شهروندان برای حمل بار و اثاثیه منزل حتما به شرکتهای مجاز و دارای پروانه کسب حمل بار شهری رجوع کنند، اظهار نمود: قیمت های مصوب حمل بار از جانب اتحادیه ابلاغ گردیده و مردم بر این اساس باید هزینه پرداخت کنند.
جزپیات نرخ مصوب حمل بار
وی ضمن اشاره به فصل جابه جایی های مستأجران و افزایش حمل بار و اثاثیه طی ماه های جاری، اظهار داشت: هزینه کامیون برای حمل اثایه به ازای سه ساعت، ۴۵۰ هزار تومان است که در صورت افزایش زمان به ازای هر ساعت ۱۵۰ هزار تومان به مبلغ ثابت افزوده می شود. هزینه دستمزد کارگر هم به ازای سه ساعت، ۸۰ هزار تومان در نظر گرفته شده و پس از این زمان به ازای هر ساعت اضافه کار ۳۰ هزار تومان افزوده می شود که معمولاً برای هر جابه جایی حمل بار، تعداد سه تا چهار کارگر در نظر گرفته می شود.
حتما فاکتور بگیرید
به گفته رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای درون شهری تهران، شرکتهای حمل و نقل شهری باید نسبت به عرضه فاکتور اقدام نمایند. در این فاکتور باید قیمت کامیون حمل بار و دستمزد کارگر و جمع مبلغ دریافتی از صاحب بار درج شده باشد.
اگر اثاثیه صدمه ببیند، تکلیف چیست؟
زندی درباره تکلیف خسارت احتمالی حین حمل بار و اثاثیه هم اظهار داشت: همه صاحبان شرکتهای حمل کالا ملزم هستند در صورت بروز خسارت حمل اثاثیه کلیه مبلغ خسارت که توسط کمیسیون تعیین خسارات اتحادیه تعیین می شود را به صاحب بار پرداخت کنند.
وی همینطور درباره تخلف بعضی از شرکتهای باربری که باوجود قیمت توافقی برای حمل بار، مبلغ دیگری را مطالبه می کنند هم اظهار داشت: این گونه شرکت ها عمدتا غیرمجاز هستند، اما ۹۹ درصد شرکتهای مجاز حمل بار، قیمت های شان را درست محاسبه می کنند.
زندی در پاسخ به این سؤال که آیا میتوان از واحدهای غیر مجاز به اتحادیه شکایت کرد؟ اظهار نمود: در صورت شکایت از این واحدها، ابتدا برای آنها اخطاریه ارسال می شود تا برای دریافت مجوز اقدام نمایند و اگر اقدام نکند، پلمب خواهد شد. اما برای دریافت خسارت از این واحدها باید به مراجع ذیربط همچون تعزیرات حکومتی رجوع شود.
گفتنی است سال قبل گزارش هایی منتشر گردید که نشان می داد برخی از موسسات حمل و نقل پس از آخر کار وسایل مهم مردم را به گروگان می گیرند و از آنها مبلغی بیشتر از آنچه توافق شده دریافت می کنند. موضوعی که در آن مقطع اتحادیه مربوطه هم آنرا تایید و خواهان رسیدگی به آن در سطوح بالاتر شد.
همان زمان، زندی دو شماره ۶۶۴۰۳۷۱۳ و ۶۶۴۹۳۵۲۹ را برای حصول اطمینان از مجاز بودن موسسات باربری و همینطور پیگیری تخلفات احتمالی اعلام نمود.
منبع:

1401/05/04
22:16:45
5.0 / 5
231
تگهای خبر: كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فوری خرید