سیاست کرونائی چین در مقابل اقتصاد سربه زیر شد

سیاست کرونائی چین در مقابل اقتصاد سربه زیر شد

به گزارش فوری خرید یک مقام ارشد صندوق بین المللی پول اظهار داشت: چین برای جلوگیری از لطمه بیشتر به اقتصاد و همین طور ارائه راهکار بلندمدت برای بحران در بخش املاک و مستغلات، باید در سیاست های خود در مقابل کووید صفر تجدیدنظر کند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، دومین اقتصاد بزرگ جهان محدودیت های سختگیرانه بیماری کووید- ۱۹ خودرا طوری قرار داده است که ساکنان و مشاغل را با عدم اطمینان در مورد خطر قرنطینه های آینده مواجه کرده است.
کریشنا سرینیواسان، مدیر بخش آسیا و اقیانوسیه در صندوق بین المللی پول، به رویترز اظهار داشت که چین در صورت استفاده از واکسن های مؤثر و افزایش واکسیناسیون، خصوصاً در بین افراد مسن، می تواند از قرنطینه بیشتر پیشگیری کند.
سرینیواسان اظهار داشت: «چین تغییراتی را از نظر انعطاف پذیری بیشتر انجام داده است اما ما احساس می نماییم که این استراتژی می تواند به اقتصاد ضربه بزند و این موضوعی است که باید به آن رسیدگی شود.»
در صورتیکه چین از لطمه های ناشی از عفونت ها و مرگ ومیرهای گسترده اجتناب کرده است اما فاقد مصونیت گله ای است و جمعیت بزرگ سالخورده آن در معرض خطر هستند.
راهبرد کووید-۱۹ چین یکی از دلایلی بود که صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد تولید ناخالص داخلی این کشور را در سال ۲۰۲۲ از ۴.۴ درصد در آخرین چشم انداز اقتصادی جهان که این هفته منتشر کرد، به ۳.۳ درصد کم کرد.
گزارش چشم انداز اقتصادی جهان اضافه کرد که به استثنای بحران اولیه کووید- ۱۹ در سال ۲۰۲۰، این کمترین رشد کشور در بیش از چهار دهه گذشته خواهد بود.
سیاست چین در مقابل کووید تنها عامل نگرانی صندوق بین المللی پول در مورد کاهش رشد اقتصادی نیست. افزایش قیمت مسکن و افزایش بدهی خانوارها به بحران در بخش املاک دامن زده است.
منبع:

1401/05/07
13:38:34
5.0 / 5
321
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فوری خرید