رئیس سازمان توسعه تجارت مطرح كرد

افزایش نفوذ کالاهای ایرانی در عمان

افزایش نفوذ کالاهای ایرانی در عمان

فوری خرید: رییس سازمان توسعه تجارت می گوید، شرایط برای افزایش تعاملات تجاری میان ایران و عمان وجود دارد و دو طرف باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بامداد امروز نشستی با حضور علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت، علی رسولیان، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و محسن ضرابی، رییس اتاق مشترک تجاری ایران و عمان در ساختمان سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران انجام شد.
در این جلسه حاضران تفاهم نامه مشترکی را بمنظور ارتقای سهم حضور تولیدکنندگان و صنعت گران کشور (مستقر در شهرک های صنعتی سراسر کشور) در نمایشگاه های تخصصی عمان، توسعه نفوذ کالاهای غیرنفتی ایرانی در بازار عمان با هدف افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور بوسیله ارائه مشوق ها و حمایت های یارانه ای به شرکت های توانمند تولیدی و یا صادراتی در بخش خصوصی ایران امضا کردند.
پیمان پاک درباب جزییات این تفاهم نامه اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی درباب بهبود و ارتقای ارتباطات میان اتاق تجاری ایران و عمان انجام شده که بسیار موثر بوده است.
وی همین طور با اشاره به راه اندازی خط مستقیم دریایی میان دو کشور ایران و عمان با حمایت دولت، اضافه کرد: مسائل ضمانتی از قبیل بحث صندوق ضمانت صادرات در مرحله ارائه خدمات است و نهایتاً جهت استفاده از تمام ظرفیت ها و امتیازاتی که در دولت برای توسعه تجارت وجود دارد، کوشش های موثر انجام پذیرفته است.
رییس سازمان توسعه تجارت، حمایت ها و پشتیبانی های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی را یکی از این امتیازها برشمرد و افزود: بر طبق این تفاهم نامه، حمایت ها و برنامه هایی که در دولت برای اعزام هیات ها و برگزاری نمایشگاه هایی در کشور عمان صورت می گیرد، هدفمندتر خواهد شد.
طبق گزارش سازمان توسعه تجارت، پیمان پاک همین طور با اعلان اینکه یکپارچه کردن برنامه ها، منظم کردن اهداف و استراتژی ها درباب اعزام هیات ها و برگزاری نمایشگاه ها منجر به هم افزایی بیشتر شده و آثار مثبت و موثری در پی خواهد داشت، اظهار داشت: امضای این تفاهم نامه در امتداد اقدامات کلان سازمان توسعه تجارت است تا تمام اموری که در دولت در امتداد توسعه و تجارت است، یکپارچه، منظم و با برنامه شده و بیشترین تاثیر را در تجارت با کشورهای همسایه در پی داشته باشد.
منبع:

1401/05/09
20:05:05
5.0 / 5
299
تگهای خبر: بازار , تخصص , خدمات , خصوصی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فوری خرید