رئیس كل گمرك ایران:

مدیریت هماهنگ مرزی در مرزها باید به گمرک سپرده شود

مدیریت هماهنگ مرزی در مرزها باید به گمرک سپرده شود

به گزارش فوری خرید رئیس کل گمرک ایران اظهار داشت: بر مبنای ماده ۱۲ قانون امور گمرکی، مدیریت هماهنگ مرزی در مرزها باید به گمرک سپرده شود که این قانون حالا مسکوت مانده است.به گزارش فوری خرید به نقل از گمرک ایران، علیرضا مقدسی در یک برنامه تلویزیونی، اجرایی نشدن ماده ۱۲ قانون امور گمرکی را از مهم ترین چالش های گمرک دانست و اظهار نمود: بر مبنای ماده ۱۲ قانون امور گمرکی مدیریت واحد مرزی بین دستگاه های دخیل در امر تجارت در مرزها با گمرک است که این قانون حالا مسکوت مانده است.
رئیس کل گمرک ایران با اشاره با اهمیت اجرای این قانون برای هماهنگی بیشتر و تسهیل و تسریع و انضباط بخشی به تجارت خارجی اضافه کرد: اجرایی نشدن این قانون سبب کندی در کار تجارت و عدم هماهنگی بین سازمان های دخیل در امر تجارت و تصمیمات موازی از جانب دستگاه های مختلف خواهد شد. بدین سبب برای سرعت در کار تجارت تصمیمات باید به صورت متمرکز در یکجا و بر مبنای ماده ۱۲ قانون امور گمرکی توسط گمرک اتخاذ شود.
وی اظهار داشت: درصورتیکه این تصمیمات به صورت متمرکز بوسیله ی یک سازمان انجام نشود، گمرک نمی تواند به عنوان سازمانِ مجری سیاست های تجاری کشور در خط مقدم اقتصادی کشور، وظایف خویش را به خوبی انجام دهد.

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به این که در ۱۰ سال اخیر برای گمرک مجوز استخدام صادر نشده است از سازمان های متولی خواست برای استمرار در خدمات رسانی مطلوب و به هنگام در این خصوص اقدامات لازم صورت گیرد.


منبع:

1401/05/11
11:52:17
5.0 / 5
284
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فوری خرید