نانو عایق هایی برای ارتقای ایمنی خودرو ها در مقابل تنش های محیطی

نانو عایق هایی برای ارتقای ایمنی خودرو ها در مقابل تنش های محیطی

یکی از شرکتهای دانش بنیان با استفاده از فناوری نانو، عایقی را به صنعت خودروسازی معرفی کرده که می تواند از خودرو ها در مقابل انواع تنش های فیزیکی و شیمیایی محافظت کند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، سطح زیرین خودرو ها در معرض انواع تنش های فیزیکی و شیمیایی مثل پاشش آب، شن و سنگریزه، گل و لای، ضربه و سایش قرار دارد و در صورت عدم حفاظت به سرعت گرفتار خوردگی شده و از بین می رود.
در این خصوص یکی از شرکتهای دانش بنیان تولیدی و صنعتی با استفاده از نانو فناوری، عایقی برای زیر بدنه خودرو تولید کرده است که از خودرو در مقابل حرارت، خوردگی، رطوبت و عوامل محیطی متعدد محافظت می کند.
استقامت بالا، رنگ پذیری و چسبندگی عالی به انواع سطوح، عدم ته نشینی، روان شوندگی مطلوب، یکنواختی و عدم شره از خواص این محصول به حساب می آید.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، این محصول که با حمایت ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ساخته شده است در بدنه، زیر گل گیر، رکاب، سپر عقب و جلو و هم قاب در خودرو استفاده می شود. با به کارگیری فناوری نانو در این محصول، نه تنها مشکل تأمین مواد تا حد قابل توجهی برطرف شده، بلکه بعضی از خصوصیت های محصول همچون ماندگاری و سیالیت و استقامت هم بهبود یافته است.
با کمک این محصول، کیفیت خودرو های داخلی ارتقا و عمر مفید آنها افزوده شد و بازار واردات این محصول از رونق افتاد؛ بازاری که پیش از این سهم بالایی را به کشور چین داده بود.
منبع:

1401/05/19
11:49:35
5.0 / 5
402
تگهای خبر: بازار , خصوصی , خودرو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فوری خرید