همکاری مشترک سازمان اموال تملیکی و گمرک برای کاهش رسوب کالا

همکاری مشترک سازمان اموال تملیکی و گمرک برای کاهش رسوب کالا

فوری خرید: نشست مشترک مدیران سازمان اموال تملیکی و گمرک ایران بمنظور بررسی و رفع موانع در مورد اظهارنامه کالاهای متروکه، اعاده کالا و وضعیت انبارها اجرا شد.به گزارش فوری خرید به نقل از سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، در این جلسه سید عبدالمجید اجتهادی گفت: با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی شاهد اقدامات خوبی در حوزه کاهش رسوب کالا و ساماندهی انبارها هستیم ضمن این که از همراهی و همکاری رییس کل گمرک برای در اختیار گذاشتن امکانات همچون انبارها، قفسه بندی و سایر مباحث تشکر می کنم.
مدیرعامل سازمان اموال تملیکی با ابراز خرسندی از برگزاری جلسه مشترک با مسئولان گمرک و پیش قدم شدن سازمان بمنظور بررسی و رفع موانع در مورد اظهارنامه کالاهای متروکه، اعاده کالا و وضعیت انبارها، اشاره کرد: به دنبال حل و فصل مباحث با تعامل دوسویه هستیم. تا بتوانیم وظایفمان را بهتر انجام دهیم و همین طور دغدغه وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در این موارد مرتفع نماییم.
وی با برشمردن مباحثی که نیازمند تفاهم و تغییر رویکرد دارد، پرداخت و اضافه کرد: زمانی که کالای متروکه از گمرک به سازمان اموال تملیکی اظهار می شود برمبنای ارزش واردات بوده که این مشکل ساز است حال آنکه باید برمبنای زمان متروکه شدن و وضعیت کالا ارزش گذاری صورت بپذیرد.
عسگری با تاکید بر این که تا جایی که امکان دارد زیرمجموعه وزارت اقتصاد و دولت باید مشکلات خودشان را بوسیله گفت و گو و تعامل مرتفع کنند، اظهار داشت: در حوزه کالاهای متروکه نیازمند هماهنگی میان سازمان بنادر، گمرک، اموال تملیکی و شرکت انبارهای عمومی هستیم. نباید با برخی اظهارات آرامش جامعه را خدشه دار کرد، بلکه تعاملات باید سازنده باشد.
وی تصریح کرد: درخواست هایی که از طرف سازمان اموال تملیکی وجود دارد، پیچیده نیست و می توان با تعامل آنرا حل و فصل کرد. در صورتیکه گمرک ظرفیت و امکاناتی دارد این امکانات نیز در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار بگیرد چونکه هر دو سازمان زیرمجموعه وزارت اقتصاد هستند.
معاون فنی گمرک افزود: خروجی این تعاملات موجب تسهیل شرایط کاری خواهد شد. دنبال آسان کردن کار شما در سازمان اموال تملیکی هستیم و در این جهت بعد از بررسی و جمع بندی نظرات، ایراداتی که وجود دارد را می توان در قالب یک دستورالعمل به سراسر گمرکات ابلاغ نمود.
در ادامه این جلسه، غلامی معاون فروش سازمان بر توسعه و ارتقا تعاملات مشترک در امتداد رفع مشکلات اصرار کرد و به تشریح پیشنهادات و درخواست های سازمان اموال تملیکی پرداخت و اظهار داشت: رسیدگی و تفاهم در مواردی همچون نگهداری کالاهای تملیکی در اماکن گمرک، واگذاری انبارها، در اختیار گذاشتن تجهیزات مازاد، ارتباط سامانه ای، چگونگی متروکه شدن و نحوه ارزش گذاری کالاها و سایر مباحث ضروریست.
در اختتام این جلسه مقرر شد، جلسات تا رفع مشکلات و شفاف شدن مسائل ادامه یابد و در نهایت منجر به تفاهم نامه مشترک برای ارتقا و توسعه روابط دوجانبه شود.


منبع:

1401/05/26
10:01:43
5.0 / 5
309
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فوری خرید