سن بازنشستگی در انگلیس تغییر خواهد کرد؟

سن بازنشستگی در انگلیس تغییر خواهد کرد؟

فوری خرید: بریتانیایی های مسن تر به بازار کار بازمی گردند برای اینکه بحران هزینه های زندگی آنها را مجبور به تجدید نظر در برنامه های بازنشستگی می کند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، آمارهای دولتی انتشار یافته نشان میدهد که تعداد افراد شاغل ۶۵ سال و بالاتر، با ۱۷۳ هزار افزایش به ۱.۴۷ میلیون در ۳ ماه منتهی به ژوئن رسیده است. این افزایش موجب ایجاد شغل در این دوره شد، بطوریکه اشتغال در بین افراد ۱۶ تا ۶۴ ساله حدود ۱۴ هزار کم شد.
جیک فینی، اقتصاددان در شرکت حسابرسی پرایس واترهاوس کوپرز(PwC) می گوید: نرخ های تورم بالا ممکنست سبب شده باشد که تعدادی از کارگران مسن تر به کار خود بازگردند. علاوه بر این، افزایش سن بازنشستگی دولتی ممکنست کارگران مسن تر را تشویق کند تا برای مدت طولانی تری در بازار کار بمانند.
حدود ۱۲ درصد از جمعیت بالای ۶۵ سال شاغل بودند که نسبت به ۱۰.۵ درصد در سه ماهه اول و بالاترین رقم از زمان شروع ثبت در سال ۱۹۹۲ به شدت بالا رفته است. روند مشابهی از افرادی که در سنین بالاتر کار می کنند بعد از بحران مالی سال ۲۰۰۸ و زمانی که سقوط بازارهای سهام به ارزش پس انداز بازنشستگی ضربه زد؛ مشاهده شد.
طبق گزارش بلومبرگ، بیکاری در گروه سنی که نه شغل دارند و نه به دنبال آن هستند، با بیش از ۱۶۷ هزار کاهش به پایین ترین سطح از اواخر سال ۲۰۲۰ رسیده است. همین طور افزایش اندکی در بیکاری وجود داشت که نشان میدهد همه جویندگان شغل موفق نبودند.
منبع:

1401/05/27
13:16:50
5.0 / 5
231
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , دولتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فوری خرید