وزیر جهاد كشاورزی:

تمام زمینهای کشاورزی کشور تا اختتام دولت سیزدهم سنددار می شود

تمام زمینهای کشاورزی کشور تا اختتام دولت سیزدهم سنددار می شود

به گزارش فوری خرید، قزوین وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: تا اختتام دولت سیزدهم شاهد سند دار شدن زمینهای کشاورزی هستیم که بهترین راه حل برای کاهش تغییر کاربری غیرمجاز می باشد.


سید جواد ساداتی نژاد در دیدار با امام جمعه قزوین اظهار نمود: قزوین از مناطق خوب کشاورزی ایران و قطب تولیدات کشاورزی است و این زمینه یک سابقه تاریخی دارد و همینطور امروز در زمینه کشاورزی از امکانات مدرن آبیاری و تولیدات دانش بنیان بهره می برد و یک آبیاری تجاری، اقتصادی و با برنامه دارد.
این مسئول مطرح کرد: متأسفانه در سالهای اخیر شکوه کشاورزی استان قزوین تحت تأثیر صنعت عظیم این استان تحت الشعاع قرار گرفته است.
وی ضمن اشاره به این مورد که استان قزوین دارای سرمایه انسانی قابل توجهی است، تاکید کرد: استان قزوین دارای ثروت بزرگ منابع انسانی است و نگاه ما به قزوین دانشی و فناورانه است از طرفی رییس جمهور به استان قزوین نگاه توسعه ای دارد و احیای دشت قزوین جزو تأکیدات رییس جمهور است.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: الان معاونت های وزارت درحال تحقیق در این حوزه هستند تا روزهای شکوه با ظرفیت های دانش بنیانی هویدا شود و نیز قرارگاه خاتم بناست اموال لازم را برای رشد و توسعه کشاورزی را به فروش برساند.
وی ضمن اشاره به این مورد که چهار منطقه در کشور مقرر است جزو مناطق آزاد کشاورزی معرفی شود بیان نمود: مناطقی نظیر جیرفت، قزوین و ۲ نقطه دیگر مقرر است بعنوان منطق آزاد کشاورزی معرفی شوند و یک فضای بین المللی جدید در حوزه کشاورزی برای کشور ایجاد خواهد شد.
ساداتی نژاد با بیان این نکته که استاندار قزوین فرودگاه قزوین را بعنوان یک مطالبه جدی مطرح کرده است اظهار داشت: ما آمادگی کامل داریم که بتوانیم از ظرفیت فرودگاه در مباحث مسافری با همکاری بخش خصوصی بهره برداری نماییم.
این مسئول تبیین کرد: وزارت جهاد کشاورزی به قزوین بعنوان یک قطب تامین امنیت غذایی در کشور نگاه می کند، قزوین قطب صنعتی است با این وجود باید به زمینه های کشاورزی در این استان توجه ویژه ای داشته باشیم، مأموریت ما در جهاد کشاورزی قزوین اینست که سبزی و سیفی از زمین خارج و در گلخانه ها پرورش یابد، هم اکنون به این منظور به ۱۰۰ هزار هکتار گلخانه نیاز داریم ولی ۲۳ هزار هکتار گلخانه در اختیار داریم که ظرفیت پنج برابری باید به آن اضافه شود، در این حوزه تسهیلات ۱۲ تا ۱۸ درصدی به شهرک های گلخانه ای بزرگ تعلق می گیرد تا بتوانند این رشد را رقم بزند.
وی با تاکید بر این مورد که تغییر کاربری اراضی کشاورزی یک دغدغه مهم می باشد، اظهار داشت: ۱۴ هزار حکم اجرا نشده در تخریب ساخت وسازهای غیر مجاز در کل کشور وجود دارد و لازم است برای مدیریت این وضعیت از راه های هوشمند نظارتی استفاده نماییم و با پهپاد تغییر کاربری را رصد نماییم.
وزیر جهاد کشاورزی در انتها اظهار داشت: سنددار کردن اراضی کشاورزی تا اختتام کار دولت سیزدهم در دستور کار این وزراتخانه است و تحقق این مهم تغییر کاربری های غیر مجاز را می کاهد و قزوین بعنوان پایلوت در انجام این اقدام پیشگام است.
منبع:

1401/06/04
11:12:41
5.0 / 5
280
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , خصوصی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فوری خرید