معاون بانك مركزی:

نرخ تورم به ۴۰ و یک دهم درصد در مرداد ۱۴۰۱ کاهش یافت

نرخ تورم به ۴۰ و یک دهم درصد در مرداد ۱۴۰۱ کاهش یافت

به گزارش فوری خرید، معاون بانک مرکزی اظهار داشت: نرخ تورم در شهریور ماه 1400 به رقم 59.3 درصد رسیده بود اما در یک سال اخیر روند نزولی داشته بطوریکه نرخ تورم در آخر مرداد ماه امسال به 40.1 درصد کم شده است.به گزارش فوری خرید به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، پیمان قربانی با اشاره به انتشار آمار نرخ تورم از سال ۱۳۱۵ توسط اداره آمارهای اقتصادی بانک مرکزی تاکنون، اظهار داشت: بانک مرکزی همیشه برمبنای اصول علمی و فنی آمار نرخ تورم را تهیه می کند.
وی اضافه کرد: برمبنای محاسبات انجام شده توسط بانک مرکزی نرخ تورم در شهریور ماه ۱۴۰۰ به رقم ۵۹.۳ درصد رسیده بود اما در یک سال اخیر روند نزولی داشته بطوریکه نرخ تورم در آخر مرداد ماه امسال به ۴۰.۱ درصد کم شده است.
معاون اقتصادی بانک مرکزی اشاره کرد: نکته قابل توجه کاهش نرخ تورم ماهانه در مرداد ماه است چونکه پس از اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها نرخ تورم ماهانه به بالای ۱۰ درصد رسیده بود اما تورم ماهانه تیر ماه ۴.۳ درصد و تورم ماهانه مرداد ماه ۲.۴ درصد شده است.
عضو هیأت عامل بانک مرکزی اظهار داشت: نرخ تورم نقطه به نقطه که در اردیبهشت و خرداد صعودی شده بود در مرداد ماه مجدداً نزولی شده بطوریکه تورم نقطه به نقطه مرداد ماه ۰.۶ درصد کمتر از تیر ماه شده است.

1401/06/09
09:02:05
5.0 / 5
271
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فوری خرید