گزارش فوری خرید؛

مجوزهای طلایی خرید و فروش میلیاردی مجتمع های بین راهی

مجوزهای طلایی خرید و فروش میلیاردی مجتمع های بین راهی

به گزارش فوری خرید، رئیس سازمان راهداری به اظهارات وزیر اقتصاد در مورد کم کاری های این سازمان نسبت به صدور مجوز مجتمع های رفاهی بین راهی پاسخ داد.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، سید احسان خاندوزی ۳۱ مردادماه در انتها نشست هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، یکی از دستگاه هایی که در اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و واگذاری فرآیندهای صدور مجوزها به درگاه ملی مجوزهای کسب و کار، کم کاری کرده اند را سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در مورد صدور مجوز مجتمع های بین راهی عنوان نمود.
بررسی ها نشان داده است که مجوز مجتمع های رفاهی بین راهی با قیمت های چند میلیاردی درحال خرید و فروش در بازار است که اگر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به تسهیل صدور این مجوزها اقدام نماید، بازار سیاهی که هم اکنون شکل گرفته، از بین خواهد رفت.
برخی وب سایت های تبلیغاتی، قیمت مجوز مجتمع های خدماتی بین راهی را در صورت داشتن مجوز جایگاه سوخت ۱۲ تا ۱۵ میلیارد تومان و در صورت نبود جایگاه سوخت، ۵ تا ۷ میلیارد تومان به فروش می رسانند.


رئیس سازمان راهداری: وزیر اقتصاد قانون را ملغی کرده و باید پاسخگو باشد
در همین ارتباط داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با پاسخ سازمان راهداری به اظهارات وزیر اقتصاد در خصوص عدم صدور مجوز مجتمع های بین راهی از جانب این سازمان خاطرنشان کرد: این مورد را از آقای خاندوزی باید بپرسید.
وی افزود: آقای خاندوزی باید پاسخ بدهد که چرا قانون را به هیئت مقررات زدایی برده و آنرا ملغی کرده است؛ حتی مجلس بابت این اقدام، به وزیر اقتصاد تذکر داده است؛ سازمان بازرسی هم در این حوزه نامه به وزیر اقتصاد ارسال کرده است.
معاون وزیر راه اظهار داشت: قانون، مسئول صدور مجوز مجتمع های رفاهی بین راهی را سازمان راهداری می داند نه وزارت میراث فرهنگی و گردشگری.
وی اضافه کرد: ما مبحث درخواست و صدور مجوز راه اندازی مجتمع های بین راهی را به درگاه ملی مجوزهای کسب و کار منتقل کرده ایم و مشکلی در این خصوص نیست.
مجوزهای میلیاردی شرکتهای حمل و نقل
همچنین برخی کارشناسان در مورد خرید و فروش میلیاردی مجوز شرکتهای حمل و نقل داخلی و بین المللی که سازمان راهداری مسئول صدور آنهاست، اخطار داده اند.
در همین ارتباط رئیس سازمان راهداری در رابطه با خرید و فروش میلیاردی مجوز شرکتهای حمل و نقل داخلی و بین المللی به خبرنگار مهر اظهار داشت: هم اکنون صدور مجوز شرکتهای حمل و نقل را تسهیل کرده ایم و برای درخواست راه اندازی شکرت حمل و نقل داخلی، هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
امانی اظهار نمود: همین هم اکنون هر فردی می تواند با رفتن به وب سایت سازمان راهداری، بر مبنای ضابطه های موجود، مجوز راه اندازی شرکت حمل و نقل داخلی را دریافت کند.
وی افزود: برای دریافت مجوز فعالیت شرکتهای حمل و نقل بین الملل بر مبنای مصوبات شورایعالی ترابری، باید آزمون گرفته می شد که چند سالی این آزمون ها برگزار نمی شد و برخی اشکالات هم پیش آمد.
رئیس سازمان راهداری تاکید کرد: با سازمان سنجش تفاهم هایی امضا کردیم و قرار شد تا آخر سال جاری دو بار آزمون مجوز شرکتهای حمل و نقل بین الملل برگزار شود؛ هر فردی هم که شرایط آنرا داشته باشد، می تواند مجوز فعالیت مربوطه را دریافت کند.
در نشست اسفند ۱۴۰۰ هیئت مقررات زدایی چه گذشت؟
گفتنی است هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در جلسه ۱۵ اسفند سال قبل به ریاست سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد دستگاه متولی صدور مجوز مجتمع های بین راهی را از وزارت راه (سازمان راهداری) به وزارت گردشگری منتقل کرده بود.


این در حالی است که هیئت مذکور (هیئت مقررات زدایی) در جلسه شهریور ۱۳۹۹ به ریاست فرهاد دژپسند وزیر سابق اقتصاد، مسئولیت صدور مجوز راه اندازی مجتمع های رفاهی و خدماتی بین راهی را سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان کرده بود که دولت سیزدهم مصوبه دولت دوازدهم را ملغی کرد.منبع:

1401/06/13
23:13:29
5.0 / 5
317
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فوری خرید