جزییات قرعه کشی جدید خودرو

جزییات قرعه کشی جدید خودرو

فوری خرید: سخنگوی وارت صنعت، معدن و تجارت از شروع ثبت نام برای سومین مرحله فروش خودرو ها در قالب سامانه یکپارچه اختصاص خودرو از روز چهارشنبه هفته جاری (16 اردیبهشت ماه) آگاهی داد و اعلام نمود متقاضیان به مدت سه روز (تا اختتام روز جمعه 18 شهریور ماه) فرصت ثبت نام خواهند داشت.


امید قالیباف در گفت و گو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت: در سومین دوره فروش خودرو ها به طور یکپارچه و قرعه کشی، حدود ۶۰ هزار خودرو عرضه خواهد شد که ۵۰ درصد ظرفیت قرعه کشی به طرح جوانی و ۲۰ درصد ظرفیت قرعه کشی به خودرو های فرسوده (فراتر از ۱۰ درصد مندرج در قانون بودجه ۱۴۰۱) اختصاص خواهد یافت.

اخذ استعلام از ستاد مدیرت سوخت برای متقاضیان طرح جایگزینی خودرو های فرسوده
سخنگوی وزارت صمت، با اعلان اینکه در سومین فروش و قرعه کشی یکپارچه خودرو ها، احتمالاً با افزایش تولید ایجاد شده، شاهد خروج خودروی دیگری از شمول قرعه کشی خواهیم بود، اظهار داشت: تنها تفاوت نوبت سوم اختصاص یکپارچه خودرو ها با دو مرحله قبلی، گرفتن استعلام از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت برای متقاضیان مشمول طرح جایگزینی خودرو فرسوده است.
وی ضمن اشاره به تنظیم موثر بازار خودرو با روش قرعه کشی یکپارچه، اضافه کرد: آرامش و کاهش قیمت خودرو در بازار و افزایش هشت برابری شانس برنده شدن برای خودرو های پرطرفدار، همچون آثار مثبت فروش و قرعه کشی یکپارچه بوده است. ضمن این که انتظار می رود تا آخر سال تمامی خودرو ها، با افزایش تولید، از شمول قرعه کشی بیرون بروند.
قالیباف در آخر اشاره کرد: برای نخستین بار طی سالهای اخیر خودرو هایما با ظرفیت آزاد و بالا (بگونه ای بازار را اشباع می کند) در قالب فروش فوق العاده توسط ایران خودرو عرضه شده و هم اکنون نیز ظرفیت فروش وجود دارد.
پیش از این، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت اعلام نموده بود در هفته جاری سومین دوره عرضه خودرو در قالب سامانه یکپارچه اختصاص خودرو برگزار می شود و ضمن آن اشاره کرد: با ساماندهی اختصاص خودرو در سامانه یکپارچه که با عرضه متنوع خودرو و خروج بیش از ۷۰ درصد انواع محصولات خودرویی از پروسه قرعه کشی همراه شده است و با ادامه روند تکمیل خودرو های ناقص، کسب آمادگی لازم در زنجیره تامین برای افزایش تولید و بهره گیری از سازوکار واردات برای تنظیم بازار و انتقال فناوری به کشور، روش عرضه در سامانه یکپارچه فروش خودرو تا اختتام امسال خاتمه پیدا کند.1401/06/15
09:00:52
5.0 / 5
174
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فوری خرید