بانك مركزی خبر داد؛

توافق بازخرید ۶۸ هزار میلیارد تومانی عملیات بین بانکی

توافق بازخرید ۶۸ هزار میلیارد تومانی عملیات بین بانکی

به گزارش فوری خرید، بانک مرکزی اعلام نمود: با عنایت به پیشبینی ها از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید ۶۸.۴ هزار میلیارد تومانی بود.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، بانک مرکزی گزارش عملیات اجرایی سیاست پولی این بانک را اعلام نمود.
بانک مرکزی می افزاید: با عنایت به پیشبینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود.
از این رو این بانک به اجرای عملیات بازار باز در چارچوب توافق بازخرید به مبلغ ۶۸۴.۹ هزار میلیاردریال اقدام نمود.
بر اساس اعلام بانک مرکزی گزارش عملیات اجرایی سیاست پولی ۱۴ شهریور ماه ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

بانک مرکزی در قالب مدیریت نقدینگی مورد نیاز بازار بین بانکی ریالی، عملیات بازار باز را به صورت هفتگی و موردی اجرا می کند.
موضع عملیاتی این بانک (خرید یا فروش اوراق از راه ابزارهای موجود) بر مبنای پیشبینی وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی و با هدف کاهش نوسانات نرخ بازار بین بانکی حول نرخ هدف، از راه انتشار اطلاعیه در سامانه بازار بین بانکی اعلام می شود.
متعاقب اطلاعیه مزبور، بانکها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می توانند در جهت مدیریت نقدینگی خود در بازار بین بانکی، نسبت به ارسال سفارش ها تا مهلت تعیین شده از راه سامانه بازار بین بانکی اقدام نمایند.

بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می توانند در ایام شنبه تا چهارشنبه از اعتبارگیری قاعده مند (دریافت اعتبار با وثیقه از بانک مرکزی) مشروط به در اختیار داشتن اوراق مالی اسلامی دولتی و در چارچوب توافق بازخرید با نرخ سقف دالان نرخ سود (۲۲ درصد) استفاده نمایند.

1401/06/16
11:01:44
5.0 / 5
288
تگهای خبر: بازار , خرید , دولتی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فوری خرید