اتصال گمرک ایران به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند

اتصال گمرک ایران به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند

به گزارش فوری خرید، معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران اعلام نمود: گمرک ایران با اتصال به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند نسبت به ارائه خدمات الکترونیکی اقدام می کند.به گزارش فوری خرید به نقل از گمرک ایران، سید میثم حسینی لر معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران با بیان این خبر اظهار داشت: در ذیل ۱۴ خدمات گمرکی ۵۰ زیر خدمت تعریف شده است که هم اکنون خدمات شناسه دار گمرک بصورت الکترونیکی در شبکه هوشمند دولت به خدمت گیرندگان و ذی نفعان گمرکی ارائه می شود.
حسینی لر اظهار داشت: با استناد به بند «و» تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ در خصوص ارائه خدمات اختصاصی پرکاربرد دستگاه های اجرائی و عمومی کشور بوسیله «پنجره ملی خدمات دولت هوشمند» و مصوبات ابلاغی ریاست محترم جمهور در جلسه بیست و سوم شورای اجرائی فناوری اطلاعات کشور، گمرک ایران نیز به این سامانه متصل شد.
معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران تشریح کرد: پنجره واحد خدمات دولت هوشمند، ارائه دهنده خدمات دولتی بصورت یکپارچه، سریع و آسان به عموم مردم است، که با پیوستن گمرک ایران به این سامانه، خدمت گیرندگان می توانند با بهره گیری از این بستر از خدمات گمرکی بهره مند شوند.
حسینی لر درباب آخرین وضعیت اتصال سامانه های پرکاربرد گمرک به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند بیان داشت: خدمات شناسه دار سازمان بوسیله این سامانه قابل پیگیریست.
به گفته وی با راه اندازی این سامانه، احراز هویت یکپارچه کاربران جهت دریافت خدمات الکترونیکی بدون نیاز به ورود و احراز هویت مجدد در سامانه های گمرک قابل انجام است.
معاون گمرک ایران ارائه خدمات الکترونیکی گمرک به ذی نفعان بصورت یکپارچه و متمرکز بر بستر شبکه ملی اطلاعات را یکی از خاصیت های اصلی این مهم دانست و اضافه کرد: تسهیل در دریافت خدمات گمرک و افزایش سرعت دسترسی از دیگر خاصیت های این پنجره واحد خدمات دولت هوشمند است.

1401/06/28
11:34:06
5.0 / 5
243
تگهای خبر: خدمات , دولتی , فناوری , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فوری خرید