مدیر طرح های كلان ستاد حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری مطرح كرد

ایجاد ارتباط میان دانش بنیان های حوزه خودرو با صنعت بوسیله راه اندازی مرکز تحقیقات مشترک

ایجاد ارتباط میان دانش بنیان های حوزه خودرو با صنعت بوسیله راه اندازی مرکز تحقیقات مشترک

به گزارش فوری خرید، مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به نبود ارتباط میان شرکت های دانش بنیان و صنعت خودروسازی، اظهار داشت: در این جهت مبادرت به راه اندازی مرکز تحقیقاتی با شرکت سایپا کردیم.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، دکتر شهریار زینی امروز در نشست هماهنگی رویداد فناورانه خودرو های آینده، اظهار داشت: ما به موازات برگزاری این رویداد در تلاش هستیم تا به هم رسانی را میان فعالان این عرصه ایجاد نماییم.
وی با اشاره به قسمتی از چالش های پیش روی صنعت خودرو های هیبریدی و برقی، اظهار داشت: هم اکنون برای توسعه ایستگاه های شارژ دستوالعمل های خاصی وجود ندارد؛ بدین جهت با وزارت نیرو و مپنا قراردادی منعقد کردیم که خروجی آن نقشه راه و سند راهی برای توسعه این ایستگاه ها است.
زینی اشاره کرد: این سند برای تایید باید به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود، ولی نیاز به به روز رسانی دارد که معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در این عرصه وارد شده و به روز رسانی این سند اساسا با حضور فعالان این عرصه خواهد بود.
مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نبود زیر ساخت های آزمون های خودرو های هیبریدی و برقی را از دیگر خلأهای این حوزه نام برد و تصریح کرد: ما این زیر ساخت ها را شناسایی کردیم و مقرر است مرکز آزمون خودرو های برقی را راه اندازی نماییم.
وی با اشاره به نبود ارتباط میان شرکت های دانش بنیان و بخش های دولتی و نیمه دولتی خودروسازی، افزود: دلیل این عدم ارتباط وجود گلوگاه ها در بخش خودروسازی بوده است و برای حل این چالش ما مرکز تحقیقات سایپا را راه اندازی کردیم.
وی افزود: این مرکز می تواند پایگاهی برای همکاری شرکتها با صنعت باشد.
زینی اشاره کرد: تمام تلاش ما در پس از برگزاری رویداد فناورانه خودرو های آینده است و درصدد هستیم به شکلی برنامه ریزی نماییم که در روز رویداد قراردادها امضا شود.
به گفته ی ایشان، در این رویداد از چند قطعه و محصولات شرکت های دانش بنیان رونمایی خواهد شد.
به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، گروه توسعه تکنولوژی های جدید ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی با مرکز تحقیقات خودرو شرکت سایپا با هدف بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان در ارتقای صنعت خودروسازی نسبت به برگزاری رویداد فناورانه خودرو های آینده در ایام ۲۵ و ۲۶ مهرماه اقدام نموده است.
خودرو های برقی، هیبریدی و متصل و زیرساخت های تست و آزمون از محورهای این رویداد است.
منبع:

1401/06/29
11:58:45
5.0 / 5
1242
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فوری خرید