طبق گفته های سخنگوی دولت؛

فعلا تغییری در واریز یارانه ها ایجاد نمی گردد

فعلا تغییری در واریز یارانه ها ایجاد نمی گردد

به گزارش فوری خرید، آنطور که سخنگوی دولت گفته است فعلاً تغییری در نحوه واریز یارانه ها ایجاد نخواهد شد و یارانه به صورت ماهانه پرداخت می شود.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت امروز در نشست خبری در مورد یارانه ها توضیحاتی ارائه نمود. آنطور که بهادری جهرمی گفته است «در حال حاضر هنوز زیر ساخت ها برای اجرای طرح کالابرگ فراهم نیست و یارانه ها به صورت ماهانه پرداخت خواهد شد.»
بنابراین طبق آنچه که سخنگوی دولت گفته تا وقتی که زیرساخت ها فراهم نشود همچنان هر ماه یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار در موعد بیستم هر ماه واریز خواهد شد.
کالابرگ چه زمانی اجرایی می شود؟
به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، بعد از فراز و فرودهای بسیار نهایتا دولت سیزدهم به علت مفاسد شکل گرفته و تضعیف زنجیره تولید، تصمیم به حذف ارز ترجیحی و تخصیص آن به شکل دیگری گرفت که با عنایت به وضعیت اقتصادی کشور، مقرر شد به منظور پیشگیری از ورود صدمه به معیشت مردم، از خانوارها حمایت شود. بدین منظور دولت تصمیم گرفت در ماه های ابتدایی حذف ارز ترجیحی یارانه نقدی را به ۹ دهک درآمدی بدهد که بر همین مبنا قرار شد با اصلاح نظام پرداخت یارانه ها، یارانه جدید برای ۷۲ میلیون نفر (۲۳ میلیون خانوار) واریز شود که برای سه دهک اول ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک های بین چهار تا ۹ هم ۳۰۰ هزار تومان است. از سویی دیگر هم قرار بر این بود که از آخر تیرماه زیرساخت اعطای کالابرگ الکترونیک فراهم شده تا این طرح جایگزین یارانه نقدی شود. در ارتباط با ساز و کار اجرای کالابرگ الکترونیک، رضا فاطمی امین، وزیر صمت گفته بود که «فرد با هر کارت بانکی که دارد و می خواهد خریدی انجام دهد، وقتی کارت را می کشد بخشی از هزینه از کارت فرد و قسمتی دیگر از یارانه کسر می شود.» با این وجود هنوز زیرساخت های در ارتباط با کالابرگ فراهم نشده است و دقیقا معلوم نیست این سیاست چه زمانی به مرحله اجرا برسد. آخرین اظهارنظر در مورد وضعیت اجرای سیاست کالابرگ در ارتباط با احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی می شود که در اوایل شهریور ماه گفته بود «در شهریورماه وزارت رفاه پیشنهاد نهایی را که در کل کشور از سوئیچ کالابرگ الکترونیک استفاده نماییم به هیئت دولت می آورد و با تصویب نهایی در ماههای آینده در کشور شاهد اجرای آن خواهیم بود.»

1401/07/20
17:13:20
5.0 / 5
221
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , خرید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فوری خرید