ساوه، مهیای برگزاری اولین جشنواره ملی انار

ساوه، مهیای برگزاری اولین جشنواره ملی انار

فوری خرید: مرکزی فرماندار ساوه بر ضرورت آمادگی دستگاههای اجرائی و بخش خصوصی بمنظور برگزاری اولین جشنواره ملی انار تاکید نمود.مهدی الیاسی پنجشنبه پنجم آبانماه ۱۴۰۱ در ششمین جلسه ستاد برگزاری اولین جشنواره ملی انار در سالن جلسات فرمانداری ساوه اظهار داشت: همه ظرفیت ها و توان شهرستان برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد ملی باید بکار گرفته شود تا علاوه بر معرفی محصول انار گام موثری در امتداد شناساندن این دیار تاریخی، کهن و متمدن برداشته شود.

وی با اشاره به این که جشنواره ملی انار از چهارشنبه ۱۱ الی جمعه ۱۳ آبان در مسجد جامع ساوه برگزار می شود، اظهار داشت: آئین افتتاحیه جشنواره روز چهارشنبه ۱۱ آبان با حضور شخصیت های کشوری و استانی از وزارتخانه ها و بخش خصوصی، برخی سفرای خارجی، باغداران و تولیدکنندگان انار شهرستان ساوه و برخی نقاط انارخیز کشور برگزار می گردد.

وی به فعالیت کمیته های چندگانه جشنواره ملی انار اشاره نمود و اضافه کرد: برگزاری نشست های علمی و تحقیقاتی با حضور اساتید دانشگاه، باغداران و تولیدکنندگان بمنظور بررسی آخرین یافته های تحقیقاتی و پژوهشی درباب تولید انار و مبارزه با آفات و بلایایی که در پروسه تولید این محصول با آن مواجه می باشد همچون با اهمیت ترین کارهای کمیته علمی و تحقیقاتی جشنواره با مشارکت جهاد کشاورزی و جهاد دانشگاهی بشمار می رود.

فرماندار ساوه اشاره کرد: برگزاری تورهای بازدید از باغات و ظرفیت های تولیدی، صنعتی، کشاورزی، گردشگری و تاریخی شهرستان ساوه گامی در راستای معرفی ظرفیت ها و توانمندی های این شهر هزار ساله و آشنایی گردشگران و بازدیدکنندگان از پتانسیل های ساوه در ابعاد مختلف است.

وی به برگزاری نمایشگاه معرفی محصولات و ظرفیت های شهرستان ساوه در زمینه های مختلف به عنوان با اهمیت ترین برنامه جانبی جشنواره ملی انار اشاره نمود و اضافه کرد: قریب به ۵۰ غرفه در این نمایشگاه تولیدان باغی، زراعی، صنایع دستی، گردشگری و... را در معرض دید علاقمندان قرار خواهند داد.

دبیر جشنواره ملی انار ساوه نیز به ارائه گزارشی درباب کارهای کمیته های جشنواره اشاره نمود و اظهار داشت: دعوت از سفرای کشورهای خارجی انجام شده و برخی از سفرا حضورشان را قطعی و برای حضور سایر مقامات ملی درحال رایزنی هستیم.

محمد مسعود داوری خواهان اجرای دقیق مصوبات جلسات گذشته ستاد برگزاری جشنواره و عملیاتی کردن تعهدات اعضای ستاد و دبیران کارگروه شد و بر هم افزایی دستگاه های اجرائی، بخش خصوصی، تشکل های کشاورزی و صنعتی در هر چه بهتر برگزار شدن جشنواره اصرار کرد.

منبع:

1401/08/06
13:55:51
5.0 / 5
257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فوری خرید