معاون عمران و زیربنایی سازمان عشایری اعلام كرد:

کوشش برای صادرات ۲۰۰ هزار راس دام عشایری

کوشش برای صادرات ۲۰۰ هزار راس دام عشایری

به گزارش فوری خرید، خراسان شمالی معاون عمران و امور زیربنایی سازمان عشایری اظهار داشت: بدنبال گرفتن مجوز صادرات 2000 راس دام عشایری به کشورهای خلیج فارس هستیم.


میزبان در حاشیه مراسم تکریم و معارفه مدیر کل امور عشایری خراسان شمالی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: تا حالا ۱۰ هزار راس دام عشایری نیز صادرات شده است.

وی با اشاره به این که هم اکنون ۲۰۰ طرح آبرسانی پایدار تهیه، مطالعه و در حال اجرا می باشد، اشاره کرد: برای تکمیل ۲۰۰ طرح آبرسانی مذکور به ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و با اتمام ساخت آنها شاخص آبرسانی پایدار تا ۱۵ درصد بیشتر می شود.
میزبان با اعلان اینکه از سال ۹۸ بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان برای آبرسانی پایدار جامعه عشایری اختصاص یافت، افزود: در همین راستا ۵۶۰ پروژه متوسط به بالا در مناطق مختلف کشور اجرائی شد و شاخض برخورداری از آب آشامیدنی پایدار ۱۱ درصد افزایش پیدا کرد. در وضعیت فعلی ۳۵.۵ درصد از جامعه عشایری از آب شرب بهداشتی برخوردارست و اگر موضوع بهسازی چشمه و... را در نظر بگیریم این شاخص به ۶۸ درصد می رسد.
وی با اشاره به افزایش قیمت نهاده های دامی اشاره کرد: قیمت نهاده های دامی تا ۶ برابر بالا رفته این در حالیست که قیمت دام زنده و گوشت قرمز حتی تا دو برابر نیز افزایش نیافته است.
میزبان اشاره کرد: برای مساعدت با عشایر و حفظ دام های مولد طرح های مختلفی همچون تحویل علوفه مدت دار، ارائه تسهیلات ارزان برای خرید نهاده های دامی از محل بند ب تبصره ۱۶ درحال اجراست.
وی همین طور به سفرهای ریاست جمهوری به استانها و مصوبات عشایری اشاره نمود و اظهار داشت: ۲ هزار و ۵۱۴ میلیارد تومان از محل سفرهای ریاست جمهوری برای عشایر مصوب شده است.1401/08/27
13:37:15
5.0 / 5
393
تگهای خبر: خرید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فوری خرید