عبدالملكی:

مناطق آزاد را به قطب صادرات تبدیل می کنیم

مناطق آزاد را به قطب صادرات تبدیل می کنیم

به گزارش فوری خرید، خوزستان دبیر شورایعالی مناطق آزاد اظهار داشت: مناطق آزاد کشور را به قطب هایی برای صادرات و رفاه مردم تبدیل خواهیم کرد.حجت الله عبدالملکی در حاشیه بازدید از منطقه آزاد اروند که امروز ۲۹ آبان ماه انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: مقرر است مناطق آزاد کشور به قطب هایی برای صادرات و رفاه مردم تبدیل شوند. همینطور این مناطق باید دروازه ای برای ورود و انتقال فناوری و همینطور سرمایه گذاران خارجی باشند و ما همه تلاشمان را خواهیم کرد تا این مهم اتفاق بیافتد.

به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه در مناطق آزاد، حاکم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد آن منطقه است و تمام دستگاههای دیگر باید تابعیت کامل داشته باشند، اضافه کرد: در بعضی از مناطق آزاد کشور مسائل خاصی وجود دارد که درحال پیگیری این مسایل هستم.

شرایط برای تقویت تولید و حضور سرمایه گذاران خارجی در مناطق آزاد فراهم است

دبیر شورایعالی مناطق آزاد اظهار داشت: برپایه تاکید قانون و همینطور شخص رئیس جمهور، حاکم در قسمت های اداری مناطق آزاد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد آن منطقه است و همه دستگاه ها و بخش ها باید حاکمیت و مدیریت منطقه آزاد را بپذیرند.

عبدالملکی اظهار داشت: شرایط برای تقویت تولید و حضور سرمایه گذاران خارجی در مناطق آزاد کشور به خوبی فراهم است. ما مناطق آزاد کشور را به مقاصدی برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل خواهیم کرد و تعاملات بین المللی به شکل متفاوتی در این عرصه درحال شکل گیری است.

قانون مالیات بر ارزش افزوده اشکالاتی دارد

وی افزود: در این راه به سراغ سرمایه گذاران خارجی رفته ایم و خیلی از آنها هم مایل به سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور هستند البته مسایلی در این خصوص وجود دارد که آنها را پیگیری خواهیم کرد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد با اشاره به اینکه مسئله قانون مالیات بر ارزش افزوده تولیدکنندگان را در مناطق آزاد با مشکلاتی مواجه کرده است، اظهار داشت: این قانون اشکالاتی دارد و آماده ایم تا از راه مجلس برای اصلاح این قانون اقدام نماییم و شخص رئیس جمهور هم بر این مسئله تاکید دارد.
1401/08/30
13:04:21
5.0 / 5
240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید