افزایش ۹۰ درصدی ارزش صادرات شرکت های دانش بنیان

افزایش ۹۰ درصدی ارزش صادرات شرکت های دانش بنیان

به گزارش فوری خرید، رئیس کل گمرک ایران در گزارشی، عملکرد شرکتهای دانش بنیان در حوزه تجارت خارجی که در لیست فعالان مجاز اقتصادی گمرک (AEO) قرار دارند را اعلام نمود.


به گزارش فوری خرید به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، علیرضا مقدسی در مورد عملکرد تجارت خارجی شرکتهای دانش بنیان در ۷ ماهه سالجاری اظهار داشت: میزان تجارت خارجی شرکتهای دانش بنیان که در لیست فعالان مجاز اقتصادی گمرک (AEO) قرار دارند، در این زمان بیشتر از ۵۲ هزار و ۹۳۹ تن و به ارزش بیشتر از ۲۴۹ میلیون و ۳۳۷ هزار دلار بوده است.
رئیس کل گمرک ایران ضمن اشاره به این که هم اکنون تعداد ۶۴ شرکت دانش بنیان در لیست فعالان مجاز اقتصادی گمرک (AEO) قرار دارند، که از این تعداد ۳۳ شرکت در حوزه صادرات غیرنفتی و ۵۴ شرکت در رویه واردات دارای فعالیت تجاری بوده اند، در مورد میزان صادرات و واردات این شرکت ها در ۷ ماهه اظهار نمود: در این زمان از مجموع تجارت خارجی توسط شرکتهای دانش بنیان ۱۴ هزار و ۹۷۵ تن و به ارزش حدود ۴۳ میلیون و ۱۷۲ هزار دلار به صادرات غیرنفتی و ۳۷ هزار و ۹۶۴ تن به ارزش ۲۰۶ میلیون و ۱۶۵ هزار دلار به واردات اختصاص داشت.
مقدسی اضافه کرد: در این زمان میزان صادرات این شرکت ها به لحاظ وزن یک درصد کاهش و از حیث ارزش ۹۰ درصد افزایش پیدا کرده است و میزان واردات هم در این زمان به لحاظ وزن ۵ درصد و از نظر ارزش ۱۲.۵ درصد کاهش داشته است.
این گزارش می افزاید، الان گمرک ایران با هدف تسریع و تسهیل در انجام تشریفات گمرکی شرکتهای دانش بنیان و حمایت حداکثری از این شرکت ها، تسهیلات هجده گانه برای شرکتهای دانش بنیان در چارچوب فعالان اقتصادی مجاز عرضه می کند.


منبع:

1401/09/09
10:22:01
5.0 / 5
308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
فوری خرید