خرید نان با کارت نانوا چه زمانی امکان پذیر می شود؟

خرید نان با کارت نانوا چه زمانی امکان پذیر می شود؟

فوری خرید: معاون سیاستگذاری اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی آخرین وضعیت فراهم شدن امکان خرید نان با کارت نانوا را تجهیز نانوایان به کارت را تشریح نمود.


سیدمحمدهادی سبحانیان در گفت و گو با ایسنا، با تأکید بر این که دولت آمادگی دارد محدودیت های اختصاص آرد به نانوا را برمیدارد، عنوان کرد: مبتنی بر عملکرد هر نانوا آرد به آن نانوا اختصاص یابد. بدین سبب نانوایی که فعالیت بیشتری می کنند امکان بهره مندی بیش از آرد را خواهد داشت.
وی درمورد این که چه زمانی امکان خرید نان با کارت نانوا برای افرادی که فاقد کارت اعتباری هستند فراهم خواهد شد نیز توضیح داد: از نظر فنی کار به جمع بندی رسیده است و امور مربوط به لجستیک باقی مانده است که با همکاری استانداران این پروسه میتواند ظرف چند روز در هر استان صورت گیرد.
بر طبق این گزارش، بعد از حدف ارز ۴۲۰۰ تومانی، دولت برای جلوگیری از ایجاد اختلال در بازار آرد و ساماندهی این بازار، نانوایی ها را مجهز به کارتخوان کرد تا میزان مصرف آرد هر نانوایی شفاف شود. در این راستا، قبل از این محمد جلال، مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی درمورد این سوال که تکلیف افرادی که بهر دلیلی فاقد کارت اعتباری هستند، چه می شود؟ پاسخ داده بود که: بنای طرح بر پایه تراکنش الکترونیکی خرید نان طراحی شده است. این احتمال وجود دارد که بهر دلیلی برخی هموطنان در لحظه خرید نان به کارت بانکی دسترسی نداشته باشند یا کارت بانکی آنها فاقد موجودی باشد یا اتباع خارجی باشند. در این جهت در زیرساخت فنی تدبیری پیش بینی شده است در خصوص این که نانوایان مشخصات یکی از کارت های بانکی خودرا به انتخاب خود در سامانه ای ثبت کنند و اگر فردی به آنها رجوع کرد که فاقد کارت بانکی بود، می تواند پول نقد را از مشتری دریافت کند و به نیابت از آن، کارت خودرا برای فروش نان استفاده نماید.1401/09/12
10:17:04
5.0 / 5
478
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فوری خرید