رئیس سازمان جهاد كشاورزی مازندران خبر داد:

حمایت دولت از بخش کشاورزی

حمایت دولت از بخش کشاورزی

به گزارش فوری خرید، مازندران رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از ارائه تسهیلات بانکی برای سرمایه در گردش سورتینگ داران و باغداران توسط دولت آگاهی داد و اظهار داشت: امسال در مازندران ۲۵۰تن پرتقال و ۳۵۰ تن سیب ذخیره سازی شده است.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، حسن عنایتی امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار با بیان این که خرید محصول برنج کشاورزان از دغدغه های مسؤلان ارشد استان است، اظهار نمود: جهاد کشاورزی برای خرید ارقام پر محصول برنج در مازندران ۸ مرکز دایر کرد در کمتر از یک ماه ۳۰۰ تن برنج از کشاورزان خریداری شد.

وی ضمن اشاره به این که جهاد کشاورزی با همکاری اتکا و تعاون روستایی پایه قیمت برنج پر محصول از نوع ندا را ۳۰ هزار تومان و شیرودی را ۳۸ هزار تومان تعیین کردند، اضافه کرد: روزهای آینده طلب کشاورزان در خصوص فروش برنج به دولت پرداخت می شود.

عنایتی خاطرنشان کرد: ۳۹ میلیارد تومان طلب مباشرانی است که در کشت قراردادی با ما همکاری کردند.

وی اضافه کرد: سال جاری بیشترین خرید برنج پرمحصول جهاد کشاورزی در ساری و کمترین خرید را در میاندورود و نکا داشتیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در قسمت دیگری از سخنانش ضمن اشاره به این که این استان در تولید مرغ تأمین کننده بخش زیادی از نیاز کشور است، خاطرنشان کرد: برای پیگیری فرآیند کار تولید، پرورش، توزیع تا فروش دام طیور برای اولین بار در مازندران سامانه برخط افتتاح شد که اتحادیه ها و کشتارگاه های مرغ را هم در بر می گیرد.

این مسئول با بیان این که سال جاری در مازندران حدود پنج میلیون قطعه نسبت به سال قبل جوجه ریزی انجام شد، اظهار داشت: برای تنظیم بازار ذخیره سازی مرغ بموقع صورت می گیرد.

عنایتی به حمایت دولت از باغداران را بخش دیگری از فعالیت ها در زمینه کشاورزی دانست و اضافه کرد: در حوزه مرکبات که بحث جدی و پرچالش است در ابتدا ۴۰ غرفه را برای سازمان میادین در نظر گرفتیم تا با خرید مرکبات این محصول با قیمت مصوبه توزیع شود.

وی از عرضه تسهیلات بانکی برای سرمایه در گردش سورتینگ داران و باغداران توسط دولت اطلاع داد و اظهار داشت: سال جاری در مازندران ۲۵۰تن پرتقال و ۳۵۰ تن سیب ذخیره سازی شده است.
1401/10/08
14:45:40
5.0 / 5
270
تگهای خبر: بازار , خرید , فروش , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فوری خرید