رئیس سازمان برنامه و بودجه مطرح كرد؛

آخرین وضعیت برنامه هفتم توسعه

آخرین وضعیت برنامه هفتم توسعه

به گزارش فوری خرید، رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: میزان درآمد و مصارف ما تقریبا منطبق با بودجه است و پیشبینی می شود که نزدیک به ۱۰۰ درصد منابع ما محقق شود.به گزارش فوری خرید به نقل از خانه ملت، مسعود میرکاظمی بعد از نشست عصر امروز خود با کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در زمینه برخی اظهارات در رابطه با کسری بودجه سال ۱۴۰۱ تصریح کرد: امروز ما گزارشی را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در زمینه عملکرد ۹ ماهه و پیشبینی منابع و مصارف بودجه تا آخر سال عرضه کردیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: میزان درآمد و مصارف ما تقریبا منطبق با بودجه است و پیشبینی می شود که نزدیک به ۱۰۰ درصد منابع ما محقق شود.
وی همینطور در رابطه با لوایح برنامه هفتم توسعه و بودجه سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: به علت این که بررسی سیاست های برنامه هفتم توسعه با تأخیر انجام و بعد از آن به دولت ابلاغ گردید، ما این برنامه را در دستور کار قرار دادیم. بررسی برنامه زمانی صورت گرفت که سازمان برنامه و بودجه درگیر تدوین بودجه سال ۱۴۰۲ شده بود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه اقدام برای تدوین بودجه معمولا از مرداد الی شهریور ماه در سازمان برنامه و بودجه شروع می شود، بیان نمود: بودجه تدوین شده اواخر مهرماه به هیئت دولت ارسال می شود. همینطور این بودجه تا ۱۵ آذر در دولت بررسی و نهایتا تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود.
میرکاظمی با اشاره به اینکه همینطور بودجه شرکتهای دولتی باید تا ابتدای آبان ماه به مجلس ارسال می شد، بیان نمود: ازاین رو بودجه شرکتهای دولتی ابتدای آبان ماه به مجلس عرضه شد.
وی با اشاره به اینکه در حین بررسی بودجه سالیانه، سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه ابلاغ گردید، تصریح کرد: در این شرایط بین این که سیاست های کلی برنامه مدنظر قرار گیرد و یا بودجه سال ۱۴۰۲ یک تلاقی صورت گرفت. همینطور باید به این نکته اشاره نمود که ظرفیت سازمان برنامه و بودجه ظرفیت محدودی است و نمی تواند تکمیل هر دو برنامه را با هم انجام دهد و قاعدتاً می بایست در این حوزه اولویت بندی می کرد که ما نهایتا فعالیت در زمینه بودجه سالیانه را ادامه دادیم.
وی افزود: فکر می کنم ظرف یک ماه آینده حداقل برنامه هفتم توسعه را به یک جایی می رسانیم.


منبع:

1401/10/19
11:11:24
5.0 / 5
406
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فوری خرید