قیمت طلای جهانی همچنان در اوج

قیمت طلای جهانی همچنان در اوج

فوری خرید: قیمت طلا امروز (دوشنبه) به بالاترین حد خود در 9 ماه گذشته رسید برای اینکه کاهش ارزش دلار و انتظارات کاهش نرخ بهره از طرف فدرال رزرو آمریکا به درخشش طلا افزوده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، قیمت هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۵۴ دقیقه بامداد به وقت شرقی با چهار درصد افزایش به ۱۹۲۴ دلار و ۶۰ سنت رسید که بالاترین سطح از اواخر آوریل ۲۰۲۲ بود و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۱ درصد افزایش به ۱۹۲۵ دلار و ۶۰ سنت رسید.
شاخص دلار ۰.۴ درصد کم شد و طلا با قیمت دلاری را جذاب تر کرد. فدرال رزرو همچنان در کانون توجه قرار دارد. ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی اظهار نمود که بازار بر این عقیده است که چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو کند می شود و ممکنست به زودی به اتمام برسد که به طلا کمک خواهدنمود.
نرخها در حدود ۱۹۰۰ تا ۱۹۲۰ دلار پشتیبانی خوبی دارند. سطح کلیدی بعدی مقاومت حدود ۱۹۷۰ دلار خواهد بود. فدرال رزرو سال قبل نرخ بهره را ۷۵ واحد چهار بار افزایش داد. بیشتر معامله گران انتظار دارند در نشست سیاستگذاری بعدی بانک مرکزی ایالات متحده در تاریخ ۳۱ ژانویه تا ۳۱ فوریه، ۲۵ واحد افزایش یابد.
شمش یک دارایی بدون بازده است بدین سبب طلا در بین نرخ های پایین تر سود می برد برای اینکه بازده سایر دارایی ها مانند اوراق قرضه دولتی و دلار را کم می کند. سرمایه گذاران همین طور داده های خرده فروشی ایالات متحده که مقرر است در روز چهارشنبه منتشر می شود را در نظر دارند.
طبق گزارش رویترز، یک نظرسنجی نشان داد که مصرف کنندگان ایالات متحده مطمئن می شوند که فشار نرخها در ۱۲ ماه آتی بطور قابل توجهی کاهش و انتظارات تورمی یک ساله آنها در ژانویه به پایین ترین سطح از بهار ۲۰۲۱ کاهش پیدا می کند.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره بعد از رسیدن به اوج حدودا دو هفته ای با ۰.۶ درصد افزایش به ۲۴.۴ دلار رسید. پلاتین با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۰۶۸ دلار و ۵۱ سنت و پالادیوم با ۰.۸ درصد کاهش به ۱۷۷۶ دلار و ۲۲ سنت رسید.
منبع:

1401/10/26
11:47:06
5.0 / 5
117
تگهای خبر: بازار , دولتی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فوری خرید