رئیس انجمن ملی خرمای ایران:

30 درصد خرمای تولید کشور صادر می شود

30 درصد خرمای تولید کشور صادر می شود

به گزارش فوری خرید، بوشهر رئیس انجمن ملی خرمای ایران اظهار داشت: نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن تولید سالانه خرما در کشور است که بسته به شرایط کشور ۲۵ تا ۳۰ درصد آن صادر می شود.


محسن رشیدفرخی پنجشنبه ۲۹ دی در محل برگزاری میز ملی خرما در بوشهر اظهار نمود: اگر بخواهیم با دیگر کشورهای صادرکننده خرما رقابت نماییم باید در زمینه بهداشتی و بسته بندی معیارهای بهتری داشته باشیم. در این سه سال در قسمت بسته بندی خرما در کشور بسیار پیشرفت کرده ایم و از آن جا که نمایشگاه ها ویترین صادراتی کشور هستند، اگر بیشتر برگزار شوند انگیزه برای رعایت موارد صادراتی بیشتر می شود و امیدواریم در چند وقت آینده در افزایش کیفیت در کنار دیگر کشورها مانند تونس قرار بگیریم.
او افزود: در بازاریابی هم بازار هدف ما تغییر کرده است و صادرکنندگان با شرایط جدید کشور خویش را وفق داده اند. بازار هدف از کشورهای غربی به طرف کشورهای مستقل همسود (C.I.S)، هندوستان و کشورهای شرق آسیا تغییر مسیر داده است.
رئیس انجمن ملی خرمای ایران ضمن اشاره به اینکه اتاق های بازرگانی پشتوانه ورود بازرگانان به بازارهای جهانی هستند و تلاش بالایی در این حوزه کرده اند، اظهار داشت: نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن تولید سالانه خرما در کشور است که بسته به شرایط کشور ۲۵ تا ۳۰ درصد آن صادر می شود و همین یک سوم تولید برای صادرت میزان مناسبی است تا دوسوم میزان تولید هم نیاز داخلی به خرما را برآورده کند.
منبع:

1401/10/29
16:11:20
5.0 / 5
371
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فوری خرید