اسفند ماه ۹۷

تولید خودرو ۳۷ درصد كاهش پیدا كرد

تولید خودرو ۳۷ درصد كاهش پیدا كرد

به گزارش فوری خرید تولید انواع خودرو در اسفند ماه سال قبل (۱۳۹۷) با كاهش ۳۷.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ روبرو شده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، طبق اعلام انجمن خودروسازان ایران تولید انواع خودرو در اسفند ماه سال قبل (۱۳۹۷) به ۸۲ هزار و ۲۲۲ دستگاه رسیده كه نسبت به مدت مشابه در سال قبل از آن (۱۳۹۶) كه ۱۳۱ هزار و ۶۵۶ دستگاه بوده، ۳۷.۵ درصد كاهش داشته است.
طبق آمار در این مدت تولید انواع ون و اتوبوس با كاهش بیشتر از ۹۰ درصدی، بیشترین كاهش تولید را در اسفند ماه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ تجربه كرده است.
بر این اساس تولید انواع ون در اسفند سال ۹۶، ۱۳۸ دستگاه بوده كه میزان تولید آن در اسفند ماه سال ۹۷ به پنج دستگاه رسیده و ۹۶.۴ درصد كاهش تولید داشته است.
پس از آن اتوبوس با تولید ۱۲ دستگاه در اسفند ماه ۹۷ نسبت به ۱۵۲ دستگاه تولید شده در اسفند ۹۶، كاهش تولید ۹۲.۱ درصدی را تجربه كرده است.
همچنین تولید انواع كامیون، كامیونت و كشنده در اسفند ماه سال ۹۷ به رقم ۲۴۸ دستگاه رسیده كه نسبت به تولید ۱۶۴۹ دستگاه تولید شده در مدت مشابه سال ۹۶، كاهش ۸۵ درصدی داشته است.
در این مدت تولید انواع مینی بوس و میدل باس ۴۳ دستگاه بوده است كه به نسبت تولید ۱۸۴ دستگاهی در اسفند ماه ۹۶، كاهش ۷۶.۶ درصدی را تجربه كرده است.
علاوه بر این بر مبنای آمارهای اعلام شده تولید انواع سواری هم در اسفند ماه ۹۷ با كاهش ۳۸ درصدی روبرو شده است. میزان تولید سواری در اسفند ماه سال ۹۷ به ۷۷ هزار و ۱۶۴ دستگاه رسیده؛ در صورتی كه میزان تولید آن در مدت مشابه سال ۹۶، ۱۲۴ هزار و ۴۹۹ دستگاه بوده است.
كمترین كاهش تولید هم به مربوط به وانت است كه از ۵۰۳۴ دستگاه در اسفند ماه سال ۹۶، به ۴۷۵۰ دستگاه در اسفند سال ۹۷ رسیده و كاهش ۵.۶ درصدی را تجربه كرده است.
آمار اعلام شده از جانب انجمن خودروسازان ایران نشان داده است كه هیچ نوع خودرویی در اسفند ماه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال ۹۶، رشد تولید نداشته است.
همچنین تولید انواع خودرو در ۱۲ ماهه سال ۹۷ هم كاهش ۳۷.۸ درصدی داشته است؛ بگونه ای كه تولید انواع خودرو از یك میلیون و ۵۳۵ هزار و ۷۵۶ دستگاه در كل سال ۹۶ به ۹۵۵ هزار و ۹۲۳ دستگاه در ۱۲ ماهه ۹۷ رسیده است.1398/01/27
20:47:28
5.0 / 5
5011
تگهای خبر: خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فوری خرید