معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی خبر داد؛

پیشبینی نهایی شدن سامانه یکپارچه اموال تملیکی تا تیرماه سالجاری

پیشبینی نهایی شدن سامانه یکپارچه اموال تملیکی تا تیرماه سالجاری

به گزارش فوری خرید، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: پیشبینی می شود سامانه یکپارچه اموال تملیکی تا تیرماه سال جاری نهایی شود.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، عبدالمجید اجتهادی بامداد شنبه در گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی که در هتل ثامن برگزار شد، اظهار نمود: بر مبنای ماده ۶ مکرر ۲ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تکلیف داریم که کالاها در سامانه ثبت و ضبط شود و تنها مسیر آن استفاده از سامانه ها است. پیشبینی می شود تا سامانه یکپارچه اموال تملیکی تا تیر ماه سال جاری نهایی شود. اگر برنامه ها را در سال ۱۴۰۲ به خوبی تبیین نکنیم در اجرا با مشکل مواجه خواهیم بود.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن اشاره به برگزاری بموقع مجمع عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی بیان نمود: در تیرماه سال جاری این مجمع برگزار می شود، برای این منظور باید استان ها حسابرسی خویش را ارسال نمایند. در هیأت عمومی سازمان تعهد داده ایم که این مجمع برگزار گردد. همینطور بدهی سازمان به دستگاه ها باید بررسی و پرداخت گردد.
وی در رابطه با تفویض برخی اختیارات به استان ها اظهار داشت: بلوغ در سازمان ها شکل گرفته و باید تفویض اختیار صورت گیرد و اعتماد ایجاد شود.
اجتهادی با تبیین سیاست های این سازمان در سال ۱۴۰۲ ضمن بیان فرازهایی از نهج البلاغه خطاب به مدیران اظهار نمود: باید فرصتی را که در نظام جمهوری اسلامی برای خدمت به ما داده شده غنیمت بشماریم و نباید بگونه ای عمل نماییم که بعدها حسرت بخوریم و با خود بگوییم کاش بیشتر به وظایفمان عمل می کردیم.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن اشاره به شعار سال ۱۴۰۲ بیان نمود: مقام معظم رهبری سال ۱۴۰۲ را سال مهار تورم و رشد تولید نامگذاری کرده اند و بخشی از برنامه اجرایی سازمان باید در جهت شعار سال باشد. در قسمت الزامات شعار سال مقام معظم رهبری بر تعامل بین دستگاههای مختلف تاکید کرده اند. رئیس جمهور هم در مسافرت خود به بوشهر بر این مسئله تاکید نمودند.
وی ضمن اشاره به این که برنامه ها باید فساد ستیز باشد، خاطرنشان کرد: پرهیز از نگاه منفعت طلبانه، همینطور داشتن روحیه انقلابی، نقدپذیری، امید بخشی، گره گشایی، تکریم ارباب رجوع و لزوم پرهیز از گرفتار شدن مدیران در حاشیه ها از موارد دیگری است که مورد توجه مقام معظم رهبری است.

1402/02/24
04:14:36
5.0 / 5
278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فوری خرید