تجاری سازی محصولات نانوفناوری و صادرات به بازار جهانی

تجاری سازی محصولات نانوفناوری و صادرات به بازار جهانی

فوری خرید: شرکت های مختلف فعال در عرصه نانو فناوری درحال تجاری سازی محصولات خود بوده و الان فعالان به نقطه ای رسیده اند که محصولات را به بازار جهانی صادر می کنند.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، علی قره خانی، کارشناس حوزه نانو فناوری درباره ی صنعت نانو در برنامه تلویزیونی اظهار داشت: نانو صنعتی جدید در کشور است و سالهای پیش نمایشگاه نانو مملو از تجهیزات بود چونکه کشور درحال آماده سازی خود جهت استفاده از این فنآوری نوین بود؛ اما نمایشگاه امسال کشور پر از محصولات نانو بوده و این نشان میدهد پیشرفت هایی در کشور حاصل شده است.
وی افزود: شرکت های مختلف درحال تجاری سازی محصولات هستند و الان فعالان به نقطه ای رسیده اند که محصولات خودرا صادر می کنند.
وی اشاره کرد: ایران در عرصه دانش چیزی کم ندارد و در اکوسیستم فناوری کشور توانسته ایم به شکل باورنکردنی با همراهی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، ستاد ویژه فناوری نانو و باقی بازیگران این حوزه بذرهای بسیاری بکاریم. حالا خیلی از بذرها به ثمر نشسته و میوه داده است. خوبی این مسئله رسیدن به محصولات تجاری سازی شده، است.
قره خانی درباره ی استفاده از یکی از تکنولوژی های جدید در عرصه نانو در صنعت خودرو عنوان کرد: امسال خودروسازان کشور در تولید محصولات جدیدشان از گرم کن صندلی بهره برده اند و این نویدبخش آینده روشن این فناوری در کشور است.
او اظهار داشت: امید است پروسه اکوسیستم فناوری کشور که با تلاش افراد زیادی به اینجا رسیده، ادامه پیدا کند و مردم بتوانند از چنین امکاناتی رفاهی بهره گیرند. اتفاق خوب اکوسیستم فناوری کشور پایداری در تصمیم گیری درست بوده و این پایداری موجب شد خیلی از فناوران این اکوسیستم بتوانند محصولات خودرا به بازارهای تراز اول جهان صادر کنند.
وی عنوان کرد: کشور حالا قابلیت رقابتی خوبی در اختیار دارد و توانسته کالای خودرا باکیفیت بالا و قیمت کمتر به بازار جهانی عرضه کنند.
قره خانی درباره ی حضور در بازارهای بین المللی اظهار داشت: حضور در بازارهای بین المللی زمینه افزایش کیفیت محصولات را فراهم می آورد.

1402/08/17
07:51:54
5.0 / 5
242
تگهای خبر: بازار , خودرو , صادرات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فوری خرید