علل تشدید رسوب کالا در گمرکات

علل تشدید رسوب کالا در گمرکات

به گزارش فوری خرید، رئیس مجمع عالی واردات اظهار داشت: به علت کندی فرآیند تخصیص ارز و مشکل بودن تهاتر ارز حاصل از صادرات برای واردات، رسوب کالا در گمرک تشدید شده و واردکنندگان قانونی با مشکل رو به رو شده اند.علیرضا مناقبی، رئیس مجمع عالی واردات در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد رسوب کالا اظهار نمود: هیچ واردکننده قانونی به علت منافع خود کالای وارداتی را در گمرک نگه نمی دارد بلکه به علت مشکلات حاکمیتی مانند تخصیص ارز و… واردکننده مجبور به انبار کالا می شود.
وی اضافه کرد: گمرک مقصر نیست و واردکننده قانونی هم اساسا نمی خواهد که کالای خویش را رسوب کند البته نکته اینست که تابحال آمار دقیقی از وضعیت رسوب کالاهای مانده در گمرک داده نشده است؛ به این معنا که کالای رسوب شده در ارتباط با کیست و چرا در گمرک مانده است؟ آیا کالا در راه تخصیص ارز مانده یا مشکلاتی با وزارت خانه های دیگر داشته است؟
مناقبی خاطرنشان کرد: هزینه هایی را که در گمرک بابت انبارداری داریم نسبت به کشورهای اطراف کم است بنابراین برخی شاید به این علت کالا را در گمرک نگه دارند.
رئیس مجمع عالی واردات با اشاره به اینکه تهاتر ارز صادرکننده با واردکننده دشوار می باشد، اظهار داشت: به صورت کلی به علت کندی فرآیند تخصیص ارز و مشکل بودن تهاتر ارز حاصل از صادرات برای واردات، رسوب کالا در گمرک تشدید شده و واردکنندگان قانونی با مشکل رو به رو شده اند.


منبع:

1402/08/25
14:49:04
5.0 / 5
68
تگهای خبر: صادرات , كالا , گمرك , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فوری خرید