صدور غیرقانونی مجوز کسب و کار توسط کانون وکلا و فدراسیون های ورزشی

صدور غیرقانونی مجوز کسب و کار توسط کانون وکلا و فدراسیون های ورزشی

فوری خرید: طبق اعلام وزارت اقتصاد، کانون وکلا و فدراسیون های ورزشی هنوز شرایط صدور مجوزهای کسب وکار را اعلام نکرده اند، بدین سبب مجوزهای مربوطه را بصورت قانونی صادر نمی کنند.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، گزارش دوره ای درگاه ملی مجوزها از تأخیر در صدور مجوزهای کسب وکار کشور به تفکیک دستگاهها از شروع ۱۴۰۱ تا ۲۴ آبان سال جاری منتشر گردید.
بر اساس این گزارش تا این تاریخ یک میلیون و ۷۸۱ هزار ۷۹۵ درخواست در درگاه ملی مجوزها ثبت شده که از این تعداد ۸۴۷ هزار و ۵۱۳ مجوز، غیرحضوری و بطورکامل الکترونیکی صادر گردیده است.


بر این اساس تعداد ۱۰۸ هزار و ۵۵۲ درخواست صدور مجوز با تأخیر در بررسی از طرف دستگاه های صادر کننده مجوز روبه رو شده است.
بیشترین درصد تأخیر در بررسی و صدور مجوزهای کسب وکار کشور مربوط به وزارت کشور (به جز شهرداری ها) با ۶۹ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز، پس از آن وزارت ورزش و جوانان با ۳۸ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز، سپس وزارت صنعت و معدن، تجارت با ۲۰ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز و همین طور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ۱۸ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز بوده است.
بر این اساس کمترین درصد تأخیر در بررسی و صدور مجوزهای کسب وکار کشور مربوط به جامعه مشاوران مالیاتی، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت نیرو است.
این گزارش نشان میدهد کانون وکلا و فدراسیون های ورزشی هنوز شرایط صدور مجوزهایشان را اعلام نکرده اند، بدین سبب مجوزهای مربوطه را بصورت قانونی صادر نمی کنند.


منبع:

1402/08/29
13:02:22
5.0 / 5
250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فوری خرید