۱۱ و هفت دهم میلیارد دلار برای واردات کالا پرداخت گردید

۱۱ و هفت دهم میلیارد دلار برای واردات کالا پرداخت گردید

فوری خرید: به گزارش فوری خرید، سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلا اظهار داشت: از شروع سال جاری تا حالا 11 میلیارد و 699 میلیون دلار ارز برای واردات کالاها اختصاص یافت که سهم کالاهای اساسی و دارو 2 میلیارد و 982 میلیون دلار بود.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، اصغر بالسینی سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران، در بخش خبر ۱۴ سیما اظهار داشت: از شروع سال تا کنون ۱۱.۶۹۹ میلیارد دلار ارز برای واردات انواع کالا به کشور در مرکز مبادله ارز اختصاص یافت.
به گفته سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران، قیمت دلار امروز در مرکز مبادله در بخش اسکناس ۴۵ هزار و ۸۴ تومان، بخش حواله ۴۲ هزار و ۹۵ تومان، اسکناس یورو ۴۹ هزار و ۴۶ تومان، حواله یورو ۴۵ هزار و ۷۹۵ تومان، اسکناس درهم ۱۲ هزار و ۲۷۶ تومان و حواله درهم ۱۱ هزار و ۴۶۲ تومان مبادله شد.
وی اضافه کرد: ۲.۹ میلیارد دلار برای واردات کالای اساسی و دارو به نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان، ۶.۳۸ میلیارد دلار برای واردات کالای تجاری، ۲.۰۷۳ میلیارد دلار برای واردات در مقابل صادرات و برای ارز خدماتی (دانشجویی، سفر و اعزام بیماران) ۲۵۶ میلیون دلار اختصاص یافت.
بالسینی در مورد میانگین نرخ ارز اختصاص یافته به واردات در امسال، اظهار داشت: نرخ میانگین وزنی دلار ۳۷ هزار و ۱۱۸ تومان، یورو ۴۰ هزار و ۳۸۰ تومان، درهم ۱۰ هزار و ۱۱۷ تومان و یوان چین ۵ هزار و ۱۲۳ تومان در مرکز مبادله ثبت شده است.
وی اظهار داشت: برای واردات کالای اساسی ۲ میلیارد و ۵۳۸ میلیون دلار و برای دارو ۴۴۴ میلیون دلار به نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان اختصاص یافت.
سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران اظهار داشت: برمبنای بند الف تبصره ۴ قانون بودجه ۱۴۰۳ دولت ملزم به تامین ارز کالای اساسی و دارو به نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان است، چون این کالاها مورد مصرف عموم مردم است و باید به نرخ ترجیحی پایین تر از بازار تامین ارز شود.
وی اظهار داشت: ارز صنایع در سامانه نیما ۹۲۷ میلیون دلار، ارز واردات در مقابل صادرات ۵۲۹ میلیون دلار، ارز نیمایی برای واردات صنایع و تجهیزات الکترونیکی ۱۰.۴۴ میلیارد دلار، ارز واردات و صادرات ۱۱۲ میلیون دلار، ارز نیمایی صنایع معدنی ۵۱۰ میلیون دلار و واردات در قبال صادرات ۴۰۱ میلیون دلار و ارز ماشین های تولید در نیما ۴۹۷ میلیون دلار و واردات در قبال صادرات ۳۴۱ میلیون دلار تامین ارز شد. در مورد منسوجات ارز نیما ۳۲۴ میلیون دلار و واردات در قبال صادرات ۲۰ میلیون دلار، سرفصل سایر ارز نیما ۳.۰۸۶ میلیارد دلار، واردات و صادرات ۶۷۰ میلیون دلار و سرجمع ارز نیمایی ۶ میلیارد و ۳۸۸ میلیون دلار و واردات و صادرات ۲ میلیارد و ۷۳ میلیون دلار تامین ارز در مرکز مبادله انجام شده است.


منبع:

1403/03/10
11:23:58
5.0 / 5
138
تگهای خبر: بازار , خدمات , صادرات , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فوری خرید