رییس شورای شهر تهران:

کاندیداهای ریاست جمهوری اخلاق اسلامی را در رقابت انتخاباتی اولویت قرار دهند

کاندیداهای ریاست جمهوری اخلاق اسلامی را در رقابت انتخاباتی اولویت قرار دهند

به گزارش فوری خرید، رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به تحولات سیاسی اخیر کشور در جریان ثبت نام کاندیداها برای حضور در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری خطاب به کاندیداهای انتخابات اظهار داشت: اخلاق اسلامی در رقابت انتخاباتی را اولویت عمل قرار دهید و از هرگونه تخریب بپرهیزید.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، مهدی چمران در دویست و چهل و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت، شهدای مدافع حرم و شهید جمهور و همراهان وی، با اشاره به فرارسیدن سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و گرامیداشت یاد و خاطر رهبر کبیر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: اساسا پیروزی در پیمودن راه امام است. راه امام همان راه امام حسین(ع) و انبیاء الهی است. بدین جهت امیدواریم بتوانیم راهی را که امام خمینی(ره) برای ملت و کشور ترسیم کرد؛ به خوبی بپیماییم و درسی که از پیروزی انقلاب اسلامی آموختیم و اکنون هم ادامه دارد و همینطور بتوانیم تحولی را که امام راحل در دنیا به وجود آورد را با توان بیشتری به نهایت برسانیم و این پرچم اسلام را به دست صاحب اصلی آن حضرت مهدی موعود(عج) برسانیم.
وی همین طور با گرامیداشت قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و یاد و خاطر شهدای آن روز با یادآوری این که ریشه این قیام دستگیری امام خمینی(ره) و انتقال او به تهران بود و همین اقدام رژیم پهلوی باعث شد تا مردم کوچه و بازار دست به یک تظاهرات بی سابقه و گسترده در جای جای ایران، بخصوص در شهر تهران بزنند، اشاره کرد: ۱۵ خرداد موسس جمهوری اسلامی بوده است؛ رژیم پهلوی با کشتار فاجعه بار ملت در این روز فکر می کرد توانسته چراغ انقلاب را با گرفتن زهر چشم خاموش کند. اما پس از ۱۶ سال، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و زلزله ای در دنیا ایجاد کرد که تابحال ایران اسلامی بعنوان یک قدرت در جهان مطرح است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در ادامه با اشاره به روز ۱۶ خرداد که به نام روز جهانی محیط زیست در تقویم به ثبت رسیده، نگهداشت و توجه ویژه به این مقوله را از اولویت های مهم کشورهای جهان برشمرد و اظهار داشت: در رابطه با محیط زیست سخنان بسیاری گفته و اقدامات قابل تأملی اجرا شده است، اما همچنان این حوزه نیازمند توجه بیشتری است. امیدواریم نهادهای مردمی و دولتی بتوانند با تلاش بیشتر از این سرمایه پرارزش زیستی صیانت کنند؛ چون که دنیای امروز و فردای ما وابسته به دنیای محیط زیست است.
وی در رابطه با ارسال پیام رهبر معظم انقلاب به دانشجویان آمریکایی حامی مردم فلسطین هم عنوان کرد: محتوای این نامه بسیار پر محتوا و تکان دهنده بود و انعکاس بالایی در سطح جهانی داشت. گرچه قدرت های خبری صهیونیستی در مقابل این نامه روشنگرایانه واکنش نشان دادند و از نشر گسترده آن جلوگیری کردند؛ اما دیدیم که در خبرگزاری های مهم دنیا این نامه منتشر گردید و در نهایت دیدیم که پس از خیزش دانشجویان و اساتید، قشر دانش آموزان هم وارد این عرصه شدند.
چمران افزود: گستردگی چنین جنبش های حمایتی در کشورهای آمریکایی و اروپایی از مظلومان فلسطینی، نشان از آن دارد که یک حرکت بزرگ و عمیق در کشورهای غربی رقم خورده و امیدواریم این بیداری مردمی که شروع شده است بتواند به جایگاه ارزشمندی برسد.
وی با ابراز تأسف از استمرار کشتار و قتل عام مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین در غزه و رفح به دست شقی ترین رژیم جهان، با محکوم کردن بمباران های وحشیانه اسرائیلی ها، اظهار داشت: متأسفانه خوی ددمنشی و خون آشامی رژیم غاصب صهیونیستی هنوز پایان نپذیرفته و به رغم این که با مخالفت گسترده جهانی روبرو شده به این کشتارها ادامه می دهد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تکیه بر این که برخی دولت های عربی به ظاهر اقدامات رژیم اسرائیل را محکوم می کنند؛ اما در باطن از او و کشتارها حمایت همه جانبه می کنند و این به مثابه بازی موش و گربه است، اضافه کرد: اساسا اگر حمایت های آمریکا نباشد، اسرائیل جرأت این میزان اقدامات نظامی و این چنین کشتارها را ندارد، جرأت آنرا ندارد تا در مقابل همه مراجع بین المللی با پررویی و گستاخی تمام بایستد و به جنایات خودش استمرار بخشد.
ایشان سپس سخنان خود اظهار داشت: امیدواریم با همت مردم شجاع و مبارز فلسطین و مقاومت جانانه آنها که برگرفته از اعتقادات عمیق الهی و اسلامی آنهاست به پیروزی کامل دست یافته و برخی رهبران کشورهای عربی که خویش را به خواب خرگوشی زده اند را بیدار کند.
چمران همینطور با تاکید این که ما همیشه از ورزش حمایت کرده و خواهیم کرد؛ با تبریک قهرمانی تیم باشگاهی پرسپولیس در لیگ قهرمانی ایران اظهار داشت: هردو تیم استقلال و پرسپولیس پایتخت برای ما با ارزشند؛ چون که ورزش در همه حال باعث ایجاد نشاط و تربیت روح انسانهاست.
وی با آرزوی توفیقات بیش از پیش برای همه ورزشکاران و طرفداران تیم های ورزشی به مقوله مهم اخلاق اسلامی اشاره نمود و در این زمینه تصریح کرد که باید از پرخاشگری های بیجا و بی مورد بپرهیزند؛ متاسفانه این پرخاشگری ها را ما هم در ورزش و هم سیاست می بینیم؛ رقابت سالم همیشه خوب است چون که باعث ترقی خواهد شد؛ اما پرخاشگری و تخریب، عملی ناپسند و زشت است و ایجاد تنفر خواهدنمود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تحولات سیاسی اخیر کشور در جریان ثبت نام کاندیداها برای حضور در انتخابات چهادردهمین دوره ریاست جمهوری خطاب به نامزدها اظهار داشت: اخلاق اسلامی در رقابت انتخاباتی را اولویت عمل قرار دهید و از هرگونه تخریب بپرهیزید. امیدواریم در مناظرات پیش رو شاهد یک رقابت سالم و گویای انقلاب و در شأن جمهوری اسلامی باشیم و شاهد این باشیم تا اصلح ترین فرد برای پیگیری راه نیمه تمام شهید جمهور آیت الله رئیسی، توسط مردم انتخاب شوند.
منبع:

1403/03/13
15:29:00
5.0 / 5
133
تگهای خبر: بازار , دولتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فوری خرید