دستیار ویژه وزیر صنعت اعلام كرد:

با تكمیل خودرو های ناقص، ۱۰۰ هزار خودروی جدید وارد بازار می شود

با تكمیل خودرو های ناقص، ۱۰۰ هزار خودروی جدید وارد بازار می شود

فوری خرید: بگفته دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تكمیل خودرو های دارای كسری قطعات، خودروسازان بزودی 100 هزار خودرو جدید به بازار عرضه می كنند.


به گزارش فوری خرید به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، صادق نجفی با بیان این مطلب اضافه كرد: به دنبال تلاش خودروسازان كشور برای تكمیل و تجاری سازی خودرو های دارای كسری قطعات پیشرفته، مقرر است این خودرو ها بزودی به بازار عرضه شوند.
وی با اشاره به پویش ملی داخلی سازی قطعات خودرو، افزود: بعد از آغاز این پویش كه توسط شركت های سایپا و ایران خودرو به اجرا درآمده، مقرر است بخش اعظمی از خودرو های ناقص این شركت ها كه به دلیلی كسری قطعات در پاركینگ ها انبار شده، بزودی تكمیل شده و به بازار ارائه شود.
دستیار ویژه وزیر صمت درباب چگونگی تأمین قطعات این خودرو ها، اشاره كرد: مقرر است كمبود قطعات این خودرو ها با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های داخلی و همین طور منابع جدید خارجی تأمین شود تا ۱۰۰ هزار خودروی ناقص به سرعت در اختیار مشتریان و خریداران قرار گیرد.
نجفی با اشاره به اینكه بر طبق آمارهای موجود ۶۰ هزار خودرو متعلق به ایران خودرو و ۴۰ هزار دستگاه نیز متعلق به سایپا است، اظهار داشت: این خودرو ها تابحال به سبب عدم رسیدن به مرحله تجاری، به بازار ارائه نشده و با عنایت به سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت و سرمایه گذاری هایی كه این شركت ها جهت تأمین قطعات كسری انجام داده اند، بزودی به بازار عرضه خواهند شد.
او در آخر اظهار داشت: بنظر می رسد با عرضه این تعداد خودرو، خیلی از تعهدات قبلی این دو خودروساز تحت پوشش قرار خواهد گرفت و علاوه بر آن، ورود این حجم از خودرو های پرتیراژ داخلی به بازار، روند كاهش قیمت ها را نیز تسریع خواهد بخشید.
منبع:

1398/03/12
15:58:49
5.0 / 5
5574
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فوری خرید