نائب رئیس اتاق تعاون ایران خبر داد

جزئیات جدیدازواگذاری سرخابی ها، كارت بازرگانی به مرزنشینان نمی رسد

جزئیات جدیدازواگذاری سرخابی ها، كارت بازرگانی به مرزنشینان نمی رسد

به گزارش فوری خرید نایب رئیس اتاق تعاون ایران با بیان جزئیات جدید از واگذاری سرخابی ها، اظهار داشت: این دو باشگاه می تواند در چارچوب سهامی عام واگذار شوند.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، اسماعیل خلیل زاده بامداد امروز در یك نشست خبری درمورد واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس با اشاره به اینكه واگذاری ها باید طبق اصل ۴۴ صورت گیرد، اظهار داشت: مبحث اصل ۴۴ به تأیید مقام معظم رهبری رسیده و تا به امروز هم در این زمینه كوتاهی شده است.
نایب رئیس اتاق تعاون ایران اظهارداشت: این دو باشگاه می توانند در چارچوب سهامی عام واگذار شوند. هم اكنون پیشكسوتان باشگاه استقلال مبادرت به برگزاری نشست هایی كرده و كار به صورت جدی در باشگاه استقلال و پرسپولیس دنبال خواهد شد.
خلیل زاده افزود: تابحال كارهای كارشناسی زیادی برای فراهم شدن زمینه واگذاری این باشگاه ها انجام شده و عملیاتی شدن این كار می توانند این دو باشگاه را از حالت دولتی خارج كند.
وی تصریح كرد: اگر مردم در این دو باشگاه سهامدار شوند، مجامع باشگاه ها هیأت مدیره و مدیر عامل را انتخاب خواهد نمود و این به عدالت نزدیك تر است.ریالی از ۱۸ هزار میلیارد تومان سهم تعاون از واگذاری ها پرداخت نشده استنایب رئیس اتاق تعاون ایران، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد مطالبه ۱۸ هزار میلیاردی بخش تعاون از دولت، بابت درآمدهای حاصل از واگذاری ها به بخش خصوصی اظهار داشت: عملاً حتی همگی شركت هایی كه به بخش خصوصی واگذار شده است نیز، موفق نبوده اند. وی درباره تهاتر این بدهی با دولت و ورود سازمان برنامه و بودجه به این مورد هم اظهار داشت: در این خصوص اقداماتی در حال انجام می باشد كه طی ۲۰ روز آینده، حتما در این خصوص، اطلاع رسانی خواهیم كرد؛ اما متأسفانه از زمان اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری شركت ها به بخش خصوصی تا به امروز، ریالی از سهم ۳۰ درصدی بخش تعاون از محل واگذاری ها، پرداخت نشده است.كارت بازرگانی به دست مرزنشینان نمی رسدمدیرعامل اتحادیه مركزی تعاونی های مرزنشینان كشور در بخش دیگری از اظهاراتش، با انتقاد از فرآیند توزیع كارت بازرگانی به مرزنشینان اظهار داشت: متأسفانه به علت اینكه وزارت بازرگانی وقت، توزیع كارت های بازرگانی در مرزها را به یك شركت واگذار كرده بود، خیلی از مرزنشینان موفق به دریافت كارت بازرگانی نشدند؛ بر این اساس، یا اینكه كارت بازرگانی به دست مرزنشین نمی رسد، یا اینكه مرزنشینی كه درآمد كافی ندارد، تمكن مالی برای پرداخت هزینه در قبال دریافت كارت بازرگانی را هم ندارد. خلیل زاده درمورد رفع مشكل توزیع كارت بازرگانی به مرزنشینان هم اظهار داشت: خوشبختانه وزیر صنعت و آقای شریعتمداری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، پیگیر رفع این مورد هستند.

1398/03/25
17:25:47
5.0 / 5
5870
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فوری خرید