رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مطرح كرد:

تقاضای كاذب واحدهای صنفی لوازم خانگی

تقاضای كاذب واحدهای صنفی لوازم خانگی

فوری خرید: رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی ادعای فروشندگان در خصوص عرضه قطره چكانی لوازم خانگی از جانب كارخانه ها را رد كرد و اظهار داشت: تقاضای كاذب در واحدهای صنفی است.


محمد طحان پور در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: شرایط جدید كارخانه ها سبب شده مغازه داران توانایی خرید نداشته باشند چراكه با عنایت به اینكه كارخانه ها باید مواد اولیه خویش را به صورت نقدی تهیه كنند، فروش اعتباری كالا به مغازه ها را متوقف كرده اند.
وی افزود: از سوی دیگر فروشندگان هم به علت نوسانات قیمت ها، تقاضای خویش را بالا بردند اما بدلیل كمبود مواد اولیه، لوازم خانگی كمیاب است.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی توقف فروش لوازم خانگی در شركت های تعاونی ادارات، سازمان ها و وزارتخانه ها را شاهدی بر ادعای خود در خصوص فروش نقدی كارخانه ها به واحدهای صنفی دانست.
این اظهارات در حالی است كه در ماه های اخیر كاهش عرضه لوازم خانگی از جانب تولیدكنندگان بارها خبر ساز شده است، تا جایی كه در اواسط مرداد ماه و به دنبال افزایش ۴۰ درصدی قیمت لوازم خانگی و فروش قطره چكانی در این بازار، ستاد تنظیم بازار مصوب كرد تا كارگروهی برای كنترل و رصد وضعیت بازار لوازم خانگی تشكیل گردد و به تولیدكنندگان برای تامین و بهبود این وضعیت مهلت ۱۵ روزه داد.
همینطور برای پیشگیری از احتكار و انبار لوازم خانگی، مقرر شد دوره زمانی كوتاهی برای فعال شدن گارانتی در نظر گرفته شود. بدین سان در صورت عدم استفاده از لوازم خانگی در دوره زمانی مقتضی بعد از فروش، گارانتی كالا ابطال می گردد.
گزارش های میدانی از بازار امین حضور هم نشان داده است فروشندگان همواره نسبت به كاهش عرضه محصولات از جانب تولیدكنندگان و واردكنندگان اعتراض دارند.1397/07/30
12:51:10
5.0 / 5
5292
تگهای خبر: بازار , فروش , كالا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فوری خرید