خجسته خواهان افزایش نظارت بر قیمت ها شد

خجسته خواهان افزایش نظارت بر قیمت ها شد

فوری خرید: رئیس فراكسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در واكنش به موج جدید افزایش قیمت ها در كالاهای اساسی همچون گروه لبنیات این اتفاق را یك مجموعه از كم كاری های مستمر و در بازه ی زمانی گسترده توصیف كرد و اظهار داشت: متأسفانه روند قاچاق دام از سال های گذشته در كشور اوج گرفت و حجم زیادی از دام های مولد به صورت قاچاق از كشور خارج گشت و در سال قبل سبب كمبود گوشت در بازار شد و الان نیز قیمت گروه لبنیات افزایش یافته است در صورتیكه امسال به لطف بارش های مطلوب وضعیت مرتعی كشور در شرایط مناسبی قرار دارد.


امیر خجسته در گفت و گو با ایسنا با انتقاد از عدم نظارت لازم بر وضعیت بازار كالاهای ضروری جامعه اظهار داشت: لازم است در ابتدا به خودمان انتقاد كنم. وقتی مجلس در حساس ترین شرایط كشور حاضر نیست قید تعطیلات تابستانی خودش را بزند و عالی ترین ركن نظارت كشور تعطیل می شود از بقیه چه انتظاراتی هست؟
وی ادامه داد: اینكه امروز اعلام گردد قیمت سیب زمینی افزایش یافته و فردا قیمت شیر و پنیر، مانند موریانه ای است كه ذره ذره روح و روان این ملت را می خورد. بدون شك مقداری از مشكلات مربوط به تحریم های سخت امریكا است و هیچ ایرانی نیز حاضر به تسلیم در مقابل زیاده خواهی غرب نیست اما اگر بر وضعیت بازار نظارت شود و قاطعانه با متخلفان برخورد شود حجم انبوهی از مشكلات حل خواهد شد.
خجسته درانتها از طرح سوال از وزیر كشاورزی گفت؛ مجلس در مورد آشفتگی های اخیر در بازار محصولات كشاورزی و لبنی از وزیر جهاد كشاورزی سوال خواهد پرسید و لازم است دولت و تعزیرات نظارت خودرا بر نحوه ی قیمت گذاری ها تشدید كنند.
منبع:

1398/04/18
14:30:38
5.0 / 5
5027
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فوری خرید