مهر خبر می دهد

لایحه مالیات بر عایدی سرمایه امروز یا فردا به دولت می رود

لایحه مالیات بر عایدی سرمایه امروز یا فردا به دولت می رود

فوری خرید: پروسه بررسی لایحه مالیات بر عایدی سرمایه در وزارت امور اقتصادی و دارایی به اتمام رسیده و به احتمال زیاد امروز یا فردا به دولت ارسال می شود.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، مالیات بر عایدی سرمایه به عنوان اهرمی برای كنترل فعالیت مخرب دلالان در بازارهای مختلف، از سال قبل در دستور كار متولیان اقتصادی كشور قرار گرفت و با تشكیل كارگروه هایی در سازمان امور مالیاتی، نحوه اجرا و پیاده سازی این نوع مالیات در نظام اقتصادی ایران مورد بررسی قرار گرفت.
این لایحه با در نظر گرفتن چهار سرشاخه مهم خودرو، ارز، سكه و املاك در سازمان امور مالیاتی تهیه و جهت بررسی های نهایی به معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی ارسال شد.
البته گفته می شد كه مقرر است سپرده های بانكی نیز مشمول مالیات بر عایدی سرمایه شوند اما آنطور كه دهقان دهنوی، معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفته است، تصمیم بر این شده كه سپرده های بانكی معاف از مالیات بر عایدی سرمایه باشند.
بر این اساس، بعد از بررسی و برگزاری جلسات كارشناسی گوناگون در معاونت اقتصادی، لایحه مذكور برای تأیید نهایی به دفتر فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی ارسال شد و آنطور كه هفته گذشته وزارت اقتصاد به مهر آگاهی داده بود، قرار بود لایحه مالیات بر عایدی بر سرمایه طی هفته جاری برای ارزیابی و آماده سازی جهت ارسال به مجلس، به دولت فرستاده شود.
پی گیری های خبرنگار مهر از آن حكایت می كند كه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه به امضای وزیر امور اقتصادی و دارایی رسیده و طی امروز و یا فردا به دولت ارسال می شود.
در این بین، علی ربیعی سخنگوی دولت نیز یك شنبه در نشست خبری خود در جمع رسانه های گروهی اظهار داشته بود: «ما مالیات بر عایدی سرمایه را در دستور كار داریم كه مسكن هم قسمتی از آن است اما شتاب زده عمل نمی نماییم تا سرمایه از این بخش خارج نشود.»
البته عدم شتاب زدگی و بررسی همه جانبه اقدامی مؤثر و به جا است اما بررسی و تصویب هرچه سریع تر این لایحه در دولت و مجلس می تواند التهاب در بازارهایی همچون مسكن را فروبنشاند.


منبع:

1398/04/27
10:49:51
5.0 / 5
5138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
فوری خرید