فراخوان خودروهای دیزلی بی ام و

فراخوان خودروهای دیزلی بی ام و

فوری خرید: شركت خودروسازی بی ام و خودروهای دیزلی تولیدی خویش را به علت نقص فنی فراخوان داد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، این روزها كه بازار فراخوان شركت های خودروسازی در جهان به شدت داغ و پر تب و تاب شده است، حالا شركت خودروسازی بی ام و آلمان هم خودروهای دیزلی خویش را به دلیل نقص فنی در پیشرانه خودرو فراخوان داده است.

مدتی پیش بعضی از خودروهای دیزلی بی ام و در كره جنوبی به دلیل یك نقص فنی و احتمال انفجار و آتش گرفتگی در یك فراخوان تحت بررسی های دقیق قرار گرفتند تا متخصصان فعال در این شركت مشكل مربوطه را برطرف كنند. پس از آن این خودروساز آلمانی در ابتدا تصمیم گرفت حدود ۴۸۰ هزار دستگاه خودرو را در قاره های اروپا و آسیا فراخوان بدهد، اما پس از بررسی های بیشتر مشخص شد كه ابعاد این مشكل بسیار گسترده تر از آن چیزی است كه این شركت تصورش را می كرده است، ازاین رو با بیان فراخوان مدلهای تولیدی در حد فاصل سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۷ میلادی، تعداد این خودروها به ۱.۶ میلیون دستگاه رسید.

به گفته مقامات شركت بی ام و، نقص فنی خودروهای دیزلی به علت مشكل در سوپاپ EGR در پیشرانه آنهاست كه بنابر اعلام خیلی از مشتریان، آنها با نشت گلیكول از سوپاپ ( EGR ) یا سیستم بازگشت گازهای خروجی مواجه بوده اند. ذرات مذكور كم كم با رسوبات خاكستری و درجه حرارت بالا بوجود آمده و در بعضی مواقع ذوب شده و باعث آتش سوزی و احتراق می گردد.

با اینكه مقامات بی ام و اصرار دارند كه این مشكل در موارد بسیار نادر و معدودی امكان دارد برای مشتریان و دارندگان این خودروها مشكل جدی تولید كند، اما بر مبنای قوانین موجود، ترجیح داده اند كه برای بررسی های دقیق و بیشتر از تمامی صاحبان خودروهای دیزلی تولید شده در سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ درخواست كنند تا با رجوع به شعب و نمایندگی های مجاز و رسمی این خودروساز، به مرتفع ساختن مشكل خودروهایشان بپردازند.

در گزارشی كه وب سایت The Car Connection در این خصوص نوشته است، بالغ بر ۴۴ هزار دستگاه خودروی دیزلی ساخت بی ام و در جهان چنین مشكل بالقوه ای را دارند و باید با رجوع به نمایندگی های رسمی این خودروساز، آنرا حل كرده و خودروی خویش را از هر گونه خطری ایمن و مصون بدارند.

گزارش ها حاكیست كه این فراخوان به تنها اروپا و آسیا محدود نمی گردد و كشورهای بسیاری در جهان را شامل می گردد كه پیش بینی می گردد تنها ۵۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه از این میزان، در كانادا و ایالات متحده آمریكا باشد.

بی ام و با انتشار اطلاعیه ای اعلام نموده است كه این فراخوان تنها برای جلب رضایت و اعتماد مشتریان ماست وگرنه كاملا داوطلبانه است و مشكل مذكور از خطرات و تهدیدات بسیار جدی محسوب نمی گردد.

1397/08/04
16:19:12
5.0 / 5
5194
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فوری خرید