تداوم كاهش قیمت طلای جهانی

تداوم كاهش قیمت طلای جهانی

به گزارش فوری خرید قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی كاهش پیدا كرد با این وجود به سمت سومین رشد هفتگی در حركت است.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۹ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۴۳۲ دلار و ۱۵ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته بعد از اینكه ترامپ به آتش بس تجاری با چین تمام كرد و وضع تعرفه های جدید ضد واردات این كشور را اعلام كرد، بیشتر از دو درصد جهش پیدا كرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا یك درصد افزایش پیدا كرد و به ۱۴۴۵ دلار و ۹۰ سنت رسید.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا اعلام نمود از اول سپتامبر تعرفه ۱۰ درصدی روی ۳۰۰ میلیارد دلار واردات كالاهای چینی وضع خواهد نمود و اگر رئیس جمهور چین فوراً توافق تجاری را امضا نكند، امكان دارد این تعرفه ها افزایش بیشتری پیدا كنند.

بر اساس گزارش رویترز، اعلام خبر تعرفه های ترامپ روی تقریباً كل واردات كالاهای چینی به آمریكا، به معنای آخر آتش بس تجاری و تشدید جنگ تجاری است كه زنجیره تأمین جهانی را مختل ساخته و بازارهای مالی را ملتهب كرده است.

این تعرفه ها امكان دارد بانك مركزی آمریكا را وادار كند برای پشتیبانی از رشد اقتصادی، نرخ های بهره را مجدداً كم كند.

بانك مركزی آمریكا در نشست سیاست پولی هفته جاری خود با اشاره به نگرانی ها نسبت به رشد اقتصاد جهانی و تورم، كاهش نرخ های بهره به میزان ۲۵ واحد را تصویب كرد كه اولین كاهش نرخ های بهره در بیشتر از یك دهه گذشته بود.

شاخص دلار بعد از اینكه روز گذشته با بزرگترین كاهش روزانه در دو هفته گذشته روبرو شد، در معاملات روز جمعه ثابت بود.
1398/05/11
16:10:26
5.0 / 5
5419
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فوری خرید