بازار خودرو های برقی در چین از آمریكا سبقت گرفت

بازار خودرو های برقی در چین از آمریكا سبقت گرفت

فوری خرید: گزارش های انتشار یافته نشان داده است كه میزان استقبال از خریداری خودرو های برقی در چین از سال 2015 میلادی به بعد، به شدت افزایش یافته و از بازار آمریكا سبقت گرفته است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، با عنایت به محبوبیت خودرو های برقی و استقبال بی نظیر مشتریان در بازارهای جهانی در سال های اخیر، خیلی از شركت های تولیدكننده خودرو به سمت و سوی تولید و عرضه خودرو های الكتریكی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی روی آورده اند تا بتوانند به نیاز و تقاضای بازار پاسخ داده و سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهند.
چین و ایالات متحده آمریكا كه دو كشور بزرگ و مهم اقتصادی در جهان به شمار می روند، بازار فروش خودروی آنها همواره برای شركت های خودروساز بین المللی از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار می باشد.
برمبنای گزارشی كه موسسه تحقیقاتی و آماری استاتیستا درباره مقایسه میزان فروش و عرضه خودرو های برقی، پاك و دوستدار محیط زیست در دو بازار چین و ایالات متحده آمریكا منتشر نموده است و شامل خودرو های تمام الكتریكی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی می شود، میزان فروش این وسئل نقلیه در چین بسیار بیشتر از میزان آن در آمریكا بوده است به شكلی كه در سال ۲۰۱۸ میلادی، میزان فروش خودروی برقی در چین به یك میلیون و ۲۵۵ هزار دستگاه رسیده در صورتیكه فروش این محصولات در بازار آمریكا در سال گذشته، ۳۶۱ هزار و ۳۰۷ دستگاه بوده است.


با نگاه مختصری بر نمودار ارائه شده از طرف استاتیستا، تا سال ۲۰۱۴ میلادی میزان فروش خودرو های الكتریكی در این دو كشور روندی دقیقا برعكس روند كنونی را تجربه كرده است اما از سال ۲۰۱۵ به بعد، استقبال مشتریان چینی از خودرو های پاك و دوستدار محیط زیست به شدت افزایش پیدا كرده و از مشتریان آمریكایی در این خصوص پیشی گرفته است. از آن زمان تاكنون، فروش و عرضه خودرو های برقی در چین بسیار بیشتر و قابل توجه تر از بازار آمریكا شده است.
از طرفی، با روند افزایشی میزان فروش خودرو های برقی در چین، خیلی از خودروسازان بین المللی موفق همچون تسلاموتورز آمریكا و فولكس واگن آلمان تصمیم گرفته اند محصولات اختصاصی بازار چین به تولید و عرضه برسانند.
در سال های اخیر شركت های خودروسازی مختلفی در جهان تحت تأثیر افزایش اهمیت مسائلی همچون مقابله با آلودگی هوا، انتشار گازهای خطرناك و آلاینده به جو زمین و تخریب محیط زیست به سمت و سوی تولید و توسعه خودرو های برقی، پاك و دوستدار محیط زیست جذب شده اند به شكلی كه الان رقابت تنگاتنگی بر سر تولید و معرفی و عرضه خودرو های برقی و الكتریكی در جهان درگرفته است تا هر یك از آنها مدلهای جدید و بهتری را برای خود رونمایی و سپس روانه بازارهای جهانی كنند.
منبع:

1398/05/13
19:58:12
5.0 / 5
5004
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فوری خرید