همراهی بازار با قیمت های رسمی

چای خارجی را چند بخریم؟

چای خارجی را چند بخریم؟

به گزارش فوری خرید حداقل و حداكثر قیمت مجاز عرضه چای خارجی در بازار اعلام گردید.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، در شرایطی كه در ایام گذشته بررسی ها نشان می داد چای خارجی در بازار ایران با تجربه كردن نرخ های جدید، از ۳۰ هزار تومان تا ۱۲۰ هزار تومان در هر كیلوگرم قیمت گذاری می شود، نرخ عرضه شده از جانب سامانه اطلاع رسانی قیمت رسمی كالاهای اساسی هم رقمی نزدیك به همین عددها را نشان داده است.
از چند ماه قبل برای افزایش شفافیت در بازار كالاهای اساسی، طرح راه اندازی سامانه ای در دستور كار قرار گرفت كه به وسیله آن اقشار مختلف مردم به صورت روزانه در جریان قیمت ۱۰۰ قلم كالای اساسی در بازار قرار بگیرند و بدین سان راه بر گران فروشی و بالا بردن غیرواقعی قیمت ها بسته شود.
طبق نرخ های اعلامی در همین سامانه، حداقل قیمت چای خارجی بسته بندی شده (۵۰۰ گرمی) ۴۰ هزار تومان تعیین شده است. همینطور حداكثر قیمت مجاز در این زمینه هم ۶۳ هزار و ۳۰۰ تومان است.
به این ترتیب هر یك كیلوگرم چای خارجی با حداقل قیمت ۸۰ هزار تومان و حداكثر قیمت ۱۲۶ هزار تومان، امكان عرضه خواهد داشت.
مردم می توانند با رفتن به سامانه WWW.۱۲۴.IR در جریان نرخ مجاز كالاهای اساسی قرار بگیرند و در صورت مشاهده هرگونه گران فروشی و مغایرت قیمت در بازار با نرخ های رسمی اعلامی، از راه همین سامانه مبحث را گزارش كنند تا مورد بررسی قرار بگیرد.1398/05/15
12:46:21
5.0 / 5
5353
تگهای خبر: بازار , تجربه , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید