افزایش 2000 دلاری نیكل با یك شایعه

افزایش 2000 دلاری نیكل با یك شایعه

به گزارش فوری خرید قیمت نیكل به دنبال ابهامات در مورد تغییر سیاست صادرات سنگ نیكل در اندونزی، یك دفعه ۲۰۰۰ دلار افزایش یافت.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، این فلز در بازار لندن ۱۳ درصد افزایش قیمت داشت و به ۱۶ هزار و ۶۹۰ دلار در هر تن رسید كه بالاترین قیمت از آوریل سال ۲۰۱۸ و بزرگترین رشد قیمت یك روزه در بیشتر از یك دهه گذشته بود. بهای نیكل در بازار معاملات آتی چین هم به بالاترین حد روزانه از زمان آغاز این معاملات در سال ۲۰۱۵ رسید. باآنكه قیمت نیكل در بازار لندن بخشی از رشدی كه ابتدای معاملات داشت را واگذار كرد اما بهترین عملكرد را در بین فلزات پایه نشان داد.

هیچ نشانه ای از این كه چه عاملی پشت افزایش ناگهانی و قابل توجهی نیكل وجود داشته است، دیده نمی گردد اما بعضی از ناظران به گمانه زنی ها درباره احیانا اعمال محدودیت از جانب اندونزی روی صادرات مواد خام اشاره كردند. دولت اندونزی اعلام نمود كه صنعت باید مقررات را دنبال كند و به شایعات درباره جلو افتادن ممنوعیت سنگ نیكل توجهی نكند.

سلیا وانگ، تحلیلگر شركت بازرگانی "گرند فلو ریسورسز" در اینباره به بلومبرگ اظهار داشت: قیمت نیكل هم اكنون تحت تاثیر عوامل عرضه و تقاضا قرار ندارد و افزایش ناگهانی قیمت این فلز نشان داد كه سرمایه گذاران تمایل دارند شایعه ممنوعیت صادرات سنگ نیكل توسط اندونزی را باور كنند در غیراین صورت چطور می توان این افزایش قیمت را توضیح داد؟

نیكل امسال عملكرد درخشانی در بین فلزات پایه داشته و در حالیكه سایر فلزات افت قیمت داشته اند، حدود ۵۰ درصد رشد قیمت نشان داده است. قیمت این فلز از كاهش ذخایر جهانی، چشم انداز بلندمدت تقاضای بالاتر برای بكارگیری در باتری خودرو های برقی و همینطور احتمال محدودیت عرضه توسط اندونزی پشتیبانی شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اندونزی بزرگترین منبع استخراج نیكل در جهان است و عمده صادراتش به چین می رود و سیاست های این كشور برای محدود كردن صادرات مواد خام به دقت از جانب سرمایه گذاران دنبال می شود.
1398/05/18
16:35:34
5.0 / 5
5180
تگهای خبر: بازار , خودرو , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فوری خرید