دبیر برد تخصصی تغذیه وزارت بهداشت:

ساختار غذایی ایران باید تغییر كند

ساختار غذایی ایران باید تغییر كند

به گزارش فوری خرید دبیر برد تخصصی تغذیه وزارت بهداشت معتقد است: خیلی از مشكلاتی كه امروز در حوزه سلامتی به وجود آمده به علت به هم خوردن فرهنگ درست تغذیه در ایران است كه باید فرایند تغییر آن آغاز شود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، سیدعلی كشاورز بامداد امروز در نشست خبری همایش علمی و نمایشگاه ملی نقش آبزیان در سلامت اظهار نمود: بحث تغییر فرهنگ غذایی در ایران بطور قطع یك مبحث طولانی مدت خواهد بود و همان گونه كه چند دهه طول كشیده كه ما امروز به این ساختار غذایی غلط برسیم، برای اصلاح این روند هم احیانا یك زمان ۱۰ تا ۲۰ ساله نیاز خواهد بود.
به قول وی نخستین اقدام برای ایجاد این تغییر فرهنگ سازی خواهد بود و در این زمینه باید اقشار مختلف مردم و متخصصان امر تغذیه طوری با مفاهیم آشنا گردند كه بتوان تغییرات لازم را اجرایی كرد.
دبیر برد تخصصی تغذیه وزارت بهداشت با اشاره به افزایش میزان مصرف شكر، نمك و روغن در فرهنگ غذایی ایرانیان توضیح داد: این تغییرات كه خیلی از آنها خطرناك می باشد می تواند مقدمه ای برای افزایش تعداد زیادی از بیماری ها باشد. سرطان هایی مانند كبد، معده و روده و مشكلات دامنه داری مانند كبدهای چرب و فشار خون و سنگ صفرا بخش هایی از نتایج این فرهنگ غلط غذایی بوده است.
كشاورز افزود: دگرگونی در الگوی غذایی ما سبب شده نسل های جدید از نظر سلامت با تهدیدهای جدی مواجه باشند و ازاین رو باید كوشش كرد با اجرای برخی برنامه ها فرایند كار را تغییر داد.
به قول وی برنامه ریزی برای افزایش مصرف آبزیان در برنامه های غذایی مردم ایران بخشی از این كوشش برای تغییر فرهنگ غذایی است كه پیگیری آن در همایش پیش رو در دستور كار قرار خواهد گرفت.
همینطور در ادامه این نشست پریسا اویزی - مسئول برگزاری این همایش - هم اعلام نمود: مطالعات نشان می دهد با عنایت به نژاد ایرانیان ما باید نسبت به شرایط امروزمان صلابت بیشتری می داشتیم اما مشكلات تغذیه سبب شده نسل به نسل مشكلات در این عرصه افزایش پیدا كند.
به قول وی این همایش تلاش می كند با آگاه كردن مسئولان و متخصصان عرصه تغذیه شرایط را برای تغییر در فرهنگ غذایی جامعه ایران آماده كند.
به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، برپایه برنامه ریزی انجام شده این همایش در ایام ۳۱ مردادماه تا دوم شهریورماه در بوستان گفت وگوی تهران برگزار می گردد و برخی از مقامات دولتی و متخصصان عرصه تغذیه هم در آن حضور خواهند داشت.1398/05/21
15:55:08
5.0 / 5
5290
تگهای خبر: تخصص , دولتی , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فوری خرید