چراغ سبز روسیه به سازندگان خودرو های برقی در جهان

چراغ سبز روسیه به سازندگان خودرو های برقی در جهان

به گزارش فوری خرید به نظر می آید كه روسیه تصمیم گرفته است درهای صنعت خودروسازی خویش را بر روی شركت های تولیدكننده خودرو های الكتریكی باز كند تا بدین ترتیب از سایر كشورهای پیشگام و پیشرفته در جهان عقب نیفتد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، خیلی از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودرو های تمام الكتریكی و برقی را به تولید انبوه برسانند.
حالا بر مبنای تازه ترین آمار و گزارشی كه موسسه تحقیقاتی IHS عرضه كرده است، روسیه هم اخیرا تصمیم گرفته است خودروسازان فعال در صنعت تولید خودرو های برقی و الكتریكی را وارد این كشور كند تا آنها بتوانند با راه اندازی و توسعه خط تولید وسائل نقلیه مربوطه، به تولید هرچه بیشتر مدلهای مختلف خودرو های برقی همچون تمام الكتریكی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی بپردازند.
به عقیده خیلی از تحلیلگران و كارشناسان، تصمیم و اقدام جدید روسیه برای چراغ سبز نشان دادن به شركت های خارجی تولیدكننده خودرو های برقی نشان داده است كه نمی خواهد از سایر كشورهای بزرگ و پیشرفته نظیر آمریكا، چین، هند و بسیاری دیگر از كشورهای اروپایی عقب بیفتد و از قافله توسعه روز افزون زیرساخت های لازم جهت استفاده از خودرو های پاك و دوستدار محیط زیست جا بماند.
بر اساس گزارش وب سایت اویل پرایس، روسیه بدین منظور به تمامی شركت های خارجی تولیدكننده خودرو های برقی و الكتریكی همچون تسلاموتورز، نیسان موتورز، فولكس واگن، ولوو و تویوتاموتورز اعلام نموده كه می توانند با توسعه زیرساخت های لازم برای این وسائل نقلیه و راه اندازی خط تولید انبوه در كارخانه های مستقر در این كشور، جدیدترین مدلهای توسعه داده شده خویش را روانه بازار روسیه كنند و با فروش آنها سهم قابل توجهی از بازار این كشور را به خود اختصاص دهند.
در سال های گذشته خیلی از شركت های خودروسازی در جهان عزم خویش را برای تولید انبوه خودرو های برقی جزم كرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی كرده اند. افزایش روز افزون خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودرو های پاك، سبب شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.
در بین كشورهای مختلف جهان، بعضی از كشورها همچون ایالات متحده آمریكا، چین و اروپا نسبت به سایر مناطق جهان از خریداری و استفاده از خودرو های برقی و دوستدار محیط زیست استقبال بسیار بیشتری نشان داده اند و بازار فروش خودرو های برقی در این كشورها از رونق بسیار بیشتری برخوردار شده است.
دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مكزیك، چین و هند همچون پیشگامانی هستند كه قصد دارند به منظور پیشگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودرو های بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام كنند.


منبع:

1398/05/23
15:09:22
5.0 / 5
5320
تگهای خبر: بازار , خرید , خودرو , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فوری خرید