با اعلام گمرك؛

صادرات میوه ۱۷درصد رشد كرد

صادرات میوه ۱۷درصد رشد كرد

فوری خرید: صادرات میوه های خوراكی در شش ماه نخست سال ۹۷ به بیشتر از یك میلیون تن رسید.به گزارش فوری خرید به نقل از گمرك، در نیمه نخست سال جاری یك میلیون و ۱۳۸ هزار تن انواع میوه های خوراكی، پوست مركبات یا پوست خربزه به ارزش ۷۴۱ میلیون دلار به كشورهای مختلف جهان صادر گردیده است.
صادرات كالای مذكور در نیمه نخست سال جاری با افزایش ۱۷ درصدی روبه رو بوده است، به صورتی كه طی مدت مشابه سال قبل ۹۷۴ هزار تن به ارزش ۶۳۳ میلیون دلار صادر شده بود. لازم به ذكر است كه در شش ماهه سال جاری ارزش صادرات غیر نفتی كشورمان به ۲۳ میلیارد و ۱۲۳ میلیون دلار رسیده است.
فرود عسگری رئیس كل گمرك ایران اخیرا از بسته ضد تحریمی گمرك اطلاع داد و اعلام نمود: با الكترونیكی شدن مراحل مختلف تشریفات صادرات كالا در گمرك، عملیات صادرات در بستر الكترونیكی و به صورت دوراظهاری انجام می گیرد. صادركننده بعد از اظهار كالای خود به صورت الكترونیكی، از گمرك درخواست ارزیابی كالا در محل را می كند و بدون رجوع حضوری، مراحل تشریفات صادرات انجام می پذیرد. همینطور در صورت نیاز به مجوزهای موردی مراحل انجام كار با استفاده از پنجره واحد مجازی انجام می گردد.
وی اضافه كرد: در جهت تسهیل و تسریع صادرات، كنترل های گمركی برای كالاهای سطح یك و دو صرفا در یك مرحله انجام می گردد و بر همین اساس، در صورتیكه مسیر اظهارنامه صادراتی كنترل سیستمی سطح یك و دو تعیین شود نیازی به ورود حامل ها به داخل گمرك مبدأ صادرات برای توزین والصاق پلمپ در گمرك مبدأ یا داخلی نیست. و در صورتیكه مسیر اظهارنامه صادراتی كنترل سیستمی سطح دو تعیین شود در این مسیر در ابتدا بررسی اسنادی اظهارنامه های كنترل سطح دو توسط گمرك مبدأ انجام می پذیرد. در راه كنترلی سطح سه هم تسهیلات ویژه ای به تولیدكنندگان كالاهای صادراتی می دهیم.

1397/08/06
14:42:59
5.0 / 5
5315
تگهای خبر: صادرات , صادراتی , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فوری خرید