رئیس كل بانك مركزی:

محدودیتی برای تامین ارز واردات مواد اولیه نداریم

محدودیتی برای تامین ارز واردات مواد اولیه نداریم

به گزارش فوری خرید رئیس كل بانك مركزی ضمن اعلام اینكه همچون سابق ارز مورد نیاز برای مواد اولیه و قطعات تامین می شود و محدودیتی در این زمینه نداریم، اظهار داشت: در زمینه تسهیلات پرداختی به تولید نیز از این پس نظارت بیشتری بر بانك ها می شود كه پول را در راه درست تولید هزینه كنند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی امروز(۲۶ مرداد) در حاشیه بازدید از برخی از واحدهای صنعتی كرمانشاه روندی كه حالا در تولید و خودكفایی كشور به وجود آمده را مثبت ارزیابی و اظهار نمود: باید به سمتی برویم كه فقط كالاهای ضروری كه واقعا امكان تولید آنها در كشور نیست را وارد نماییم.
وی اشاره كرد: اظهار داشت: برخی تحریم ها به نفع تولید داخلی است و روند خودكفایی را تسهیل می كند.
رئیس كل بانك مركزی ضمن اشاره به حمایت سیستم بانكی از بخش تولید، تصریح كرد: بانك ها اهتمام ویژه ای برای تامین نقدینگی واحدهای تولیدی مولد دارند؛ از این پس نیز نظارت بیشتری به بانك ها اعمال می شود كه پول را در راه درست تولید هزینه كنند.
همتی با اشاره به اینكه تابحال ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی برای مواد اولیه و قطعات تامین شده و از این پس نیز تامین خواهد شد، اشاره كرد: محدودیتی در این زمینه نداریم.
وی اشاره ای هم به بازدید از چند طرح و واحد صنعتی استان كرمانشاه كرد و اظهار داشت: برای واحدهای استان كرمانشاه نیز به هر اندازه كه نیاز باشد پشتیبانی ریالی و ارزی انجام خواهیم داد.
همتی با اشاره به اینكه سیستم بانكی در كرمانشاه فعال و خوب عمل می كند، نمونه این امر را در پرداخت تسهیلات مربوط به زلزله دانست.

منبع:

1398/05/26
23:06:44
5.0 / 5
5300
تگهای خبر: كالا , نقدینگی , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید