كاهش قیمت گوجه، پیاز و سیب زمینی

كاهش قیمت گوجه، پیاز و سیب زمینی

فوری خرید: بررسی قیمت انواع میوه و تره بار در سطح میادین اصلی و عمده توزیع حكایت از آن دارد كه قیمت گوجه فرنگی، سیب زمینی و پیاز كاهش قابل توجهی داشته است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بررسی قیمت میوه در مراكز عمده و اصلی توزیع میوه و تره بار تهران در یك هفته گذشته نشان از آن دارد كه هر كیلو انار به قیمت ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، انبه ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان، انجیر زرد ۸۰۰۰ تا ۱۲ هزار تومان، انجیر سیاه ۳۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، انگور بی دانه قرمز ۸۰۰۰ تا ۱۲ هزار تومان، انگور بی دانه زرد ۵۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان، انگور صاحبی ۴۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان، انگور عسگری ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، آلبالو رسمی ۶۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان، آلو سانترال ۵۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان، آلو شابلون ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان و آلو قطره طلا ۳۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان عرضه می شود.
همین طور قیمت هر كیلو پسته تازه ۳۵ تا ۵۰ هزار تومان، خربزه ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، خیار رسمی ۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، خیار گلخانه ۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، زغاله اخته ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان، سیب دو رنگ ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، سیب گلاب ۳.۵ تا ۱۰ هزار تومان، شلیل انجیری ۴۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان، شلیل شبرنگ ۶۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان، شلیل شبرنگ سیبی ۶۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان، شلیل شمس ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان، گلابی ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان، موز ۱۰ تا ۱۲ و ۵۰۰ هزار تومان، نارنگی ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، هلو انجیری ۴۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان، هلو هسته جدا ۴۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان، پیاز ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان، سیب زمینی ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، طالبی ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، گوجه فرنگی ۱۳۰۰ تا ۲۷۰۰ تومان و هندوانه ۴۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان است.
لازم به ذكر است كه قیمتهای فوق مربوط به چند میدان عمده و اصلی توزیع میوه و تره بار در تهران بوده و قیمت ها در سطح شهر باید حداكثر ۳۵ درصد بیشتر از نرخ های یاد شده باشد.
در ارتباط با شرایط بازار میوه و سبزی اسدالله كارگر - رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی - به ایسنا اظهار داشت: افت قیمت گوجه، سیب زمینی و پیاز بیشتر از تصور و تجربه سالهای گذشته فعالان این حوزه بوده و شرایطی بر بازار و حوزه كشاورزی حاكم شده كه قیمت بعضی از اقلام به شدت كاهش یافته و عاملی شده تا قیمت محصولات حتی برای كشاورز به صرفه نباشد.
وی افزود: در سالهای گذشته نیز در روزهای دهه اول محرم قیمت میوه و انواع سبزی روند نزولی به خود می گرفت كه امسال بیشتر از گذشته افت قیمت میوه و سبزی به ثبت رسیده است.
كارگر اشاره كرد: حوزه كشاورزی نیاز به برنامه ریزی مدون و بلندمدت در زمینه كاشت، برداشت و صادرات دارد و این در شرایطی است كه در شرایط فعلی برنامه ریزی و تصمیم گیری ها كوتاه مدت است.1398/06/23
15:02:40
5.0 / 5
5403
تگهای خبر: بازار , تجربه , صادرات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فوری خرید