از سوم مهرماه؛

آغاز ثبت نام در آزمون استخدامی، سهمیه ۳۰هزار نفری برای استخدام

آغاز ثبت نام در آزمون استخدامی، سهمیه ۳۰هزار نفری برای استخدام

به گزارش فوری خرید ثبت نام در آزمون استخدامی دولت از امروز( سوم مهرماه) آغاز خواهد شد كه بر مبنای آن، داوطلبان برای ثبت نام شركت در آن، تا ۱۲مهرماه می توانند به سایت سنجش رجوع نمایند.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، ثبت نام در آزمون استخدامی دولت شروع شده و داوطلبان برای ثبت نام شركت در آن، از امروز(سوم مهر) تا ۱۲مهرماه می توانند به سایت سنجش رجوع نمایند. مهلت ثبت نام از داوطلبان برای حضور در هفتمین آزمون استخدامی مشترك فراگیر دستگاه های اجرایی كشور كه به صورت سراسری در تاریخ ۳۰ آبان ماه برگزار می شود، از امروز آغاز و تا ۱۲ مهرماه ادامه دارد و آن طور كه متولیان سازمان اداری و استخدامی كشور گفته اند، این تاریخ به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.
فرآیند گذر از آزمون استخدامی برای داوطلبان هم به این صورت است كه بعد از ثبت نام و شركت در آزمون، از میان حد نصاب آورندگان به میزان سه برابر ظرفیت در نتایج اولیه جهت بررسی مدارك و اطلاعات خوداظهاری معرفی خواهند شد.
در مشاغلی كه برای آنها مصاحبه در نظر گرفته شده، قبولی در آزمون كتبی ۷۰ درصد امتیاز، به حساب می آید و مصاحبه و آزمون عملی برای آن دسته از مشاغلی كه نیازمند مصاحبه هستند، ۳۰ درصد امتیازات را دارد.
پس از بررسی امتیاز آزمون های كتبی و مصاحبه عملی پذیرفته شدگان به میزان یك برابر ظرفیت به گزینش معرفی و بعد از انجام آن مراحل مربوط به معاینات پزشكی، در نهایت فرایند صدور شماره مستخدم و حكم كارگزینی آنها صورت خواهد گرفت.
نتایج مرحله اول آزمون هم حدود ۴۵ روز بعد از برگزاری آزمون در تاریخ سی ام آبان ماه اعلام خواهد شد.
شرایط سنی شركت كنندگان در آزمون استخدامی
در این آزمون از مجموع دستگاه های اجرایی كه موفق به دریافت تامین اعتبار لازم شده­ اند، ۲۱ دستگاه اجرایی با ظرفیت سی هزار و ۷۷ نفر (۳۰۰۷۷) سهمیه مجوز حضور دارند كه وزارت آموزش و پرورش با سهمیه هجده هزار و ۹۳ نفر(۱۸۰۹۳ ) برای ۳۲ اداره كل آموزش و پرورش استان های مختلف كشور در گروه معلمی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی برای دانشگاه­ ها، دانشكده­­ ها، مراكز علوم پزشكی و مراكز پژوهشی و تحقیقاتی با ۹ هزار ۴۱۶ نفر( ۹۴۱۶) مجوز، بیشترین سهمیه استخدامی را به خود اختصاص داده اند. سازمان امور اراضی با ۹ سهمیه و سازمان ملی بهره وری با ۶ نفر هم دارای كمترین سهمیه استخدامی در این آزمون هستند.
اگرچه در این آزمون حداقل شرط سن برای ثبت نام در همه دستگاه ها بیست سال است، اما با این وجود حداكثر شرط سن مربوط به دستگاه های اجرایی برای دارندگان مقاطع تحصیلی دیپلم با حداكثر سن بیست و پنج سال(۲۵)، فوق دیپلم حداكثر سن سی سال (۳۰)، كارشناسی حداكثر سن سی و پنج سال (۳۵)، كارشناسی ارشد حداكثر سن چهل سال (۴۰) و دكترا حداكثر سن چهل و پنج سال (۴۵) امكان پذیر است.
همچنین صرفاً حداكثر شرط سن در مقطع كاردانی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ۳۵ سال است.
وضعیت جذب ایثارگران و معلولان
در فرایند جذب و استخدام مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران، استخدام آنان مطابق ضوابط و مقررات جاری و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می پذیرد. در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران در دفترچه امتحان مشترك فراگیر مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا شده است.
داوطلبان تایید شده این سهمیه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، برای اعمال سهمیه مذكور صرفا باید شغل محل های مشخص شده در سهمیه ۲۵ درصد را انتخاب كنند.
همچنین به جز وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشكی، در سایر دستگاه های اجرایی شغل محل های مربوط به سهمیه های داوطلبان مشمول سهمیه ۵ درصد و سهمیه ۳ درصد معلولان هم از سایر داوطلبان به صورت جداگانه در نظر گرفته شده است.
گفتنی است، داوطلبان برای ثبت نام در هفتمین آزمون استخدامی باید از راه سایت سازمان سنجش كشور به نشانی www.sanjesh.org اقدام نمایند.

1398/07/04
20:43:53
5.0 / 5
5678
تگهای خبر: استخدام , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فوری خرید