سفیر كشورمان در لاهه؛

ایران می تواند قطب تولید گل در منطقه شود

ایران می تواند قطب تولید گل در منطقه شود

فوری خرید: سفیر ایران در لاهه اظهار داشت: ظرفیت های ایران در گل و گیاه ایجاب می كند كه تولیدكنندگان با نگاه صادرات محور وارد شبكه های مهم توزیع جهانی این حوزه شوند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، یازدهمین نمایشگاه تخصصی بین المللی گل و گیاه هلند از روز گذشته شروع به كار كرد. در این نمایشگاه آخرین تولیدات گل و گیاه و باغبانی از كشورهای مختلف جهان به نمایش در آمده است. در این نمایشگاه 13 شركت ایرانی با همكاری شركت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران و شركت نمایشگاهی خزراوراسیا حضور دارند.شركت كنندگان ایرانی ضمن عرضه محصولات خود، بدنبال آشنایی با آخرین دستاوردها و محصولات در حوزه تولید و پرورش، نگهداری و بسته بندی و صادرات گل و گیاه و محصولات باغبانی هستند.
علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در روز افتتاحیه با حضور در این نمایشگاه با تك تك شركت كنندگان ایرانی گفت وگو كرد و در جریان دیدگاه ها، مسائل و مشكلات تولیدكنندگان ایرانی قرار گرفت.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در جریان گفت و شنود با دست اندركاران گل و گیاه كشور بر لزوم نگاه صادرات محور در این حوزه تصریح كرد و از تولید كنندگان ایرانی خواست وارد شبكه های مهم توزیع گل و گیاه جهانی شده و ایران را به این شبكه ها متصل سازند.
جهانگیری خاطرنشان كرد: با عنایت به ظرفیت بالای جمهوری اسلامی ایران در تولید گل و گیاه، كشورمان می تواند به قطب تولید گل در منطقه تبدیل گشته و در گام اول نیازهای كشورهای همسایه را پوشش دهد.
سفیر كشورمان در لاهه بر آمادگی سفارت كشورمان در لاهه جهت تسهیل ارتباطات طرفهای ایرانی با همتایان هلندی در جهت مبادله تجربیات و كمك به توسعه صادرات كشور تصریح كرد.
در یازدهمین نمایشگاه تخصصی بین المللی گل و گیاه هلند كه تا هیجدهم آبانماه سالجاری ادامه خواهد داشت، علاوه بر فعالان بخش خصوصی كشورمان، مدیران وزارت جهاد كشاورزی، كارشناسان و مسئولان تشكلهای صنفی در حوزه تولید و پرورش گل و گیاه ایران و انجمن علمی گل و گیاهان زینتی ایران حضور دارند تا ضمن بازدید از مراكز تولید و پرورش و صادرات گل و گیاه هلند، برنامه ریزیهای لازم را به منظور توسعه و تقویت همكاریهای بین المللی فراهم نمایند.1397/08/17
22:58:47
5.0 / 5
5213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فوری خرید