عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد

142 هزار میلیارد تومان درآمد كشور از محل هدفمندی یارانه ها

142 هزار میلیارد تومان درآمد كشور از محل هدفمندی یارانه ها

به گزارش فوری خرید عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: در حالیكه درآمد دولت از محل هدفمندی یارانه ها، ۱۴۲ هزار میلیارد تومان است، درآمدهای نفتی ۱۵۵ هزار میلیارد تومان است.به گزارش فوری خرید به نقل از صداوسیما، حمیدرضا حاجی بابایی در برنامه تیتر امشب شبكه خبر با اشاره به بحث شفاف سازی در بودجه و انحراف پیشبینی های انجام شده با واقعیت بودجه بندی سال ۹۸ اظهار داشت: بر مبنای تحقیقات انجام شده درآمد حاصل از هدفمندی یارانه های در سال ۹۸ مبلغ ۱۴۲ هزار میلیارد تومان است.
عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: درآمدهای نفتی كشور امسال ۱۵۵ هزار میلیارد تومان است.
وی با اشاره به اینكه ما می توانیم از سد نفت بگذریم، اضافه كرد: حالا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان هدفمندی یارانه ها برای دولت درآمد دارد.
حاجی بابایی با اشاره به اینكه نباید درآمدهای حاصل از فروش نفت حتی خرج طرح های عمرانی كشور شود، اظهار داشت: تابحال تنها ۲۰ درصد از درآمد حاصل از فروش نفت به بخش خصوصی اختصاص یافته است.
سیدمحمدهادی سبحانیان، كارشناس مسائل اقتصادی هم با اشاره به اینكه می توانیم كشور را بدون نفت اداره نماییم، اظهار داشت: نگاه های كوتاه مدت به مسائل مختلف، فرار و معافیت های مالیاتی مانع از اجرای مدیریت كشور بدون نفت می باشد.
مهرداد بائوج لاهوتی، عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم اضافه كرد: درآمد نفتی باید به كمك بخش خصوصی اختصاص پیدا كند و در طرح های اقتصادی زاینده مصرف شود.

1398/08/01
17:11:00
5.0 / 5
5193
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , خصوصی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فوری خرید